אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סין מחריפה את הצנזורה, פושטת על ארגוני החדשות במדיה החברתית צילום: שאטרסטוק

סין מחריפה את הצנזורה, פושטת על ארגוני החדשות במדיה החברתית

רגולטור אינטרנט מקומי מחק 9,800 חשבונות של ארגוני חדשות עצמאיים בעוון הפצת תכנים שהממשלה רואה כסנסציוניים או מזיקים מבחינה פוליטית. בנוסף, גייס הרגולטור את חברות האינטרנט ווייבו ו-וויצ'ט למלחמה בגורמי החדשות

13.11.2018, 16:13 | עומר כביר
סין מחקה בשבועות האחרונים 9,800 חשבונות מדיה חברתית של ארגונים חדשות עצמאיים, שלדבריה הפיצו תכנים סנסציוניים, וולגריים או כאלה שהגדירה כמזיקים מבחינה פוליטית - כך הודיע אתמול מינהל הסייבר של סין (CAC).

קראו עוד בכלכליסט

בהודעה שפרסם המינהל נאמר שהחשבונות נמחקו במסגרת קמפיין שהחל ב-20 באוקטובר, ושהם הוסרו מהרשת בעקבות הפרות שכללו "הפצה של מידע פוליטי מזיק, סילוף זדוני של ההיסטוריה של המפלגה הקומוניסטית, הכפשת גיבורים ופגיעה בתדמית האומה".

הצנזורה מחריפה. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק הצנזורה מחריפה. אילוסטרציה | צילום: שאטרסטוק הצנזורה מחריפה. אילוסטרציה, צילום: שאטרסטוק

ה-CAC גם זימן את בכירי ענקיות האינטרנט המקומיות ווייבו ו-וויצ'ט, והזהיר אותם מפני כישלון במניעת "צמיחה בלתי-מתורבתת" ו"כאוס מסוגים שונים" בתקשורת העצמאית או על הפלטפורמות שלהם. "הכאוס בחשבונות המדיה פגע מהותית בכבוד לחוק והזיק לענייניהם של ההמונים", הודיע המנהל, לפי דיווח של רויטרס.

ארגון NGOCN, ששני חשבונות מדיה חברתית שלו שהפיצו מאמרים וזכו לפופולריות נסגרו, התחייב להמשיך ליצור תוכן. "זה עידן שבו מושמדים חשבונות", נמסר לפי רויטרס. "זה עבר מחסימה של מאמר אחד לצנזורה של דיבור אסור, והיום פתאום אין לנו חשבון".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות