אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
וויקס הציגה תוצאות טובות ברבעון, אבל המשקיעים חיפשו את הסעיפים הקטנים

וויקס הציגה תוצאות טובות ברבעון, אבל המשקיעים חיפשו את הסעיפים הקטנים

משקיעי החברה הישראלית לבניית אתרים התאכזבו מהאטה קלה בגיוס משתמשים ומהעובדה שההכנסות גדלו גם בעקבות ייקור תעריפי החברה ולא מצמיחה אורגנית. זאת למרות השיפור בהכנסות וברווח הנקי

14.11.2018, 19:44 | דרור רייך

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

וויקס (Wix) פרסמה אתמול (ג') אחרי הנעילה תוצאות חזקות לרבעון השלישי השנה, אבל המניה הגיבה עם פתיחת המסחר היום בנאסד"ק בירידה של יותר מ־6% לשווי שוק של 4.1 מיליארד דולר.

קראו עוד בכלכליסט

משקיעי החברה הישראלית לבניית אתרים התאכזבו מהאטה מסוימת בצמיחה במנויים חדשים לשיעור שנתי של 26% לעומת 28% ברבעון הקודם. בנוסף, משיחת האנליסטים שהתקיימה לאחר פרסום הדו"חות הם למדו כי חלק מהצמיחה בהכנסות מיוחס לעליית תעריפי החברה ולא לצמיחה אורגנית. כלומר, ההכנסה למנוי (ARPU) גדלה ב־11% מהרבעון המקביל.

        

מייסד ומנכ"ל וויקס אבישי אברהמי, צילום: נמרוד גליקמן מייסד ומנכ"ל וויקס אבישי אברהמי | צילום: נמרוד גליקמן מייסד ומנכ"ל וויקס אבישי אברהמי, צילום: נמרוד גליקמן

           

וויקס, בניהול אבישי אברהמי, הציגה הכנסות רבעוניות של 155 מיליון דולר, עלייה של 40% לעומת הרבעון המקביל ובדומה לתחזיות האנליסטים. מתכונת הדיווח הרבעוני לא עושה חסד עם תוצאות החברה, שכן היא עובדת לפי מודל הכנסות שנתי. לקוחות וויקס משלמים שנה מראש עבור השירותים, בעוד החברה מציינת בדו"חותיה את ההכנסות בחלוקה לרבעונים. כך, רמת הגבייה אינה מתורגמת במלואה להכנסות בדו"חות הכספיים, מפני שאי אפשר להכיר בה על פי חוקי החשבונאות.

ההכנסות מגבייה מלקוחות ברבעון עמדו על 162 מיליון דולר, עלייה של 36% לעומת הרבעון המקביל, האטה קלה מ־37% ברבעון הקודם, וקצת מעל הצפי ל־161.8 מיליון דולר. וויקס הוסיפה ברבעון 177 אלף מנויים בתשלום והגדילה את בסיס המנויים שלה ל־3.8 מיליון, צמיחה שנתית של 26%. ה־EBITDA הרבעוני עמד על 25.6 מיליון דולר, מעל צפי ל־24.5 מיליון דולר, ויותר מכפול מהרבעון המקביל.

בשורה התחתונה רשמה וויקס רווח נקי של 39 סנט למניה, מעל הצפי ל־25 סנט למניה. בנוסף, ייצרה החברה ברבעון תזרים מזומנים חופשי של 23.7 מיליון דולר, צמיחה שנתית של 25%.

בעקבות התוצאות מעלה הנהלת וויקס את תחזיותיה ל־2018 כולה וצופה הכנסות של 601–602 מיליון דולר מול תחזית קודמת של 597–599 מיליון דולר, והודיעה על תוכנית רכישת מניות עצמית בהיקף של 100 מיליון דולר.

ביוני האחרון גייסה וויקס 443 מיליון דולר בהנפקה פרטית של אג"ח להמרה, הנושאת ריבית של 0% לפירעון ב־2023. הריבית אפסית בשל העובדה שהאג"ח כוללת אופציה לרכישה נוספת של אג"ח.

וויקס מציעה אפשרויות חינמיות ליצירת אתרי אינטרנט, אך על המשתמש לשלם עבור שירותים נוספים. בדצמבר 2017 היא השיקה את וויקס קוד (Wix Code) — כלי למפתחים מקצועיים, שאמור להיות מנוע הצמיחה שלה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות