אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
One1 רוכשת את Sense BI הישראלית עבור כ-23.5 מיליון שקל צילום: לואיז גרין

One1 רוכשת את Sense BI הישראלית עבור כ-23.5 מיליון שקל

חברת ה-IT הודיעה הבוקר על הרכישה שמיועדת לחזק את יכולותיה בתחום הדאטה. וואן רכשה כ-90% ממניות החברה, המנכ"ל ושאר העובדים ימשיכו לפעול בנפרד ולא צפויים שינויים ארגוניים

19.11.2018, 12:03 | רפאל קאהאן

וואן הודיעה היום (שני) על רכישת חברת Sense BI המתמחה בעולמות הדאטה והבינה העסקית עבור כ-23.5 מיליון שקל. במסגרת ההסכם וואן תרכוש 90.29% ממניות Sense BI. השלמת העסקה כפופה לאישור הממונה על ההגבלים העסקיים.

קראו עוד בכלכליסט

הרכישה היא חלק ממהלך שמובילה הנהלת One1 להרחבת הפתרונות והשירותים בתחומי ניהול הידע והנתונים, הביג דאטה ולמידת מכונה. הרכישה תאפשר ל-One1 להרחיב את סל הפתרונות שהיא מציעה ללקוחותיה בתחומים אלה.

הרכישה תאפשר להוסיף יכולת של איסוף נתונים ממקורות חיצוניים הרכישה תאפשר להוסיף יכולת של איסוף נתונים ממקורות חיצוניים הרכישה תאפשר להוסיף יכולת של איסוף נתונים ממקורות חיצוניים

שי אוזון, מנכ"ל וואן, הסביר ל"כלכליסט" את ההגיון שעומד מאחורי הרכישה: "ניסינו לאתר חברה מסוגה כבר זמן רב. כזו שמתמחה בעולמות הביג דאטה, האנליטיקה ולמידת מכונה. המומחיות שלהם תחזק את היכולות שלנו בתחום. רוב לקוחותינו הם בתחום האנטרפרייז והם מבקשים את היכולת לבצע איסוף של מידע ממקורות חיצוניים, ז"א מקורות שאינם מתוך הדאטה הארגוני".

עוד הוסיף אוזון שהרכישה תאפשר לוואן להרחיב את תיק הלקוחות שלה, "ל-Sense BI יש מאות לקוחות, הרכישה הזו תאפשר לנו לגייס לקוחות נוספים". לדברי אוזון לא צפויים שינויים במצבת העובדים הנוכחית של Sense BI. החברה תמשיך לפעול כחטיבה במסגרת וואן כאשר ההבדל היחיד בפעילות שלה יהיה בדיווח שלה. עודד טהורי, מנכ"ל Sense BI כיום, צפוי להישאר בתפקידו כמו גם כל צוות ההנהלה.

חברת Sense BIאשר מעסיקה כ-65 עובדים, ומתמחה באספקת שירותי יעוץ, יישום, פיתוח והטמעה בתחום ה-BI וכן בשיווק, הפצה, מכירה ומתן תמיכה למוצרי BI של בתי התוכנה כמו Qlik ומוצרי Alteryx. וואן היא חברה ציבורית הנסחרת בבורסת תל אביב, וומספקת שירותי תוכנה ואינטגרציית המערכות. החברה מעסיקה כ-4,000 עובדים בארץ ובחו"ל יש לה כיום כ-2,000 לקוחות במגזרי התעשייה, היי-טק, בנקאות, פיננסים, ביטוח, קמעונאות, מסחר ועוד. מניית One1 נכללת במדד ת"א-125 והכנסותיה השנתיות הן כמיליארד שקל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות