אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
לאומי בוחן אפשרות להשיק את הבנק הדיגיטלי פפר בארה"ב צילום: רון קדמי

לאומי בוחן אפשרות להשיק את הבנק הדיגיטלי פפר בארה"ב

לפי הדיווח של ה"פייננשל טיימס", הבנק בחר בשוק האמריקאי להיות הראשון להשיק את הבנק הדיגיטלי שלו, ככל הנראה בשל גודלו; בלאומי ציינו כי המהלך הגיע גם בעקבות פניות של בנקים זרים ומשקיעים שהביעו עניין במיזם שהושק לפני שנה

19.11.2018, 17:01 | רחלי בינדמן

בנק לאומי בוחן עם שותפים פוטנציאלים בארה"ב אפשרות להשיק את הבנק הדיגיטלי "פפר" במדינה, כך מדווח היום (ב') עיתון ה"פייננשל טיימס".

קראו עוד בכלכליסט

רקפת רוסק עמינח, מנכ"לית לאומי, אמרה לעיתון כי "אמרנו שאנחנו רוצים להגיע אל מעבר לים וחתרנו לכך". בנוסף הבהירה כי המהלך הגיע גם בעקבות פניות של בנקים זרים ומשקיעים שהביעו עניין בפפר שהושק לפני שנה בישראל.

אפליקציית פפר פיי אפליקציית פפר פיי אפליקציית פפר פיי

לאחר שבבנק בחנו שווקים כמו הודו ואנגליה בחר הבנק בשוק האמריקאי כראשון שישיק את הבנק הדיגיטלי שלו, ככל הנראה בשל גודלו, אך לפי רוסק עמינח גם בגלל "שהבנקים האמריקאיים אמנם מתקדמים מאוד בשורה של תחומים אך יש תחומים שהם הרחק מאחור - בכל הקשור לבנקאות בסיסית".

פפר לא נחל הצלחה גדולה רבה בכל הקשור במספר הלקוחות שמשתמשים בו בפועל. הבנק הוציא עליו לפי הערכות מאות מיליוני שקלים עד כה וממשיך לפתות בעיקר את קהל הלקוחות הצעיר לפתוח חשבון בפפר דרך מתן סכומי כסף חד פעמיים בהיקף של 250-400 שקל. אף על פי כן, הליך פתיחת חשבון הבנק הדיגיטלי שמותנה בקיומו של חשבון בנק קיים אחר בישראל, הוא מהיר ונוח. אולם הבנק מסרב בשלב זה לחשוף נתונים על היקף המשתמשים הפעילים שלו ולא רק של אלה שפתחו את החשבון כדי לזכות בכסף.

למרות הביקורת סביב הצלחת הבנק בקרב המתחרים, מאז השקתו הבנקים הגדולים האחרים בדגש על פועלים ודיסקונט פועלים גם הם ביתר זריזות לשכלל את השירותים הדיגיטליים שלהם מתוך הבנה שלשם הולך השוק. כניסה של פפר לשוק האמריקאי והצלחת הטמעתו בשוק זה יהיה בבחינת הצלחה אדירה לבנק המקומי שיביא מישראל את הדיגיטל לשוק האמריקאי התחרותי והמפותח.

רקפת רוסק עמינח מנכלית בנק לאומי , צילום: רון קדמי רקפת רוסק עמינח מנכלית בנק לאומי | צילום: רון קדמי רקפת רוסק עמינח מנכלית בנק לאומי , צילום: רון קדמי

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות