אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שינויים נוספים באימפריה של ביתן: סמנכ"ל שיווק במקום החתן שסיים את כהונתו, בכיר נוסף פורש

שינויים נוספים באימפריה של ביתן: סמנכ"ל שיווק במקום החתן שסיים את כהונתו, בכיר נוסף פורש

לפני כשבוע חשף "כלכליסט" כי ערן קריאף, סמנכ"ל התפעול וחתנו של בעל השליטה במגה פוטר. היום מינה נחום ביתן את נתי בר במקומו. בנוסף, מנהל התפעול של יינות ביתן יניב דביר מסיים את תפקידו

19.11.2018, 17:50 | נורית קדוש

שבוע לאחר חשיפת "כלכליסט" על סיום כהונתו של ערן קריאף, סמנכ"ל תפעול רשת מגה וחתנו של נחום ביתן, בעל רשתות מגה ויינות ביתן, מונה לו מחליף. ביתן מינה את נתי בר, סמנכ"ל השיווק של הרשת בחצי השנה האחרונה, והוא יהיה כעת גם סמנכ"ל תפעול של רשתות הקבוצה. בר ימלא תפקיד זה לצד תפקידו כסמנכ"ל הסחר והשיווק של הקבוצה.

קראו עוד בכלכליסט

לצד סיום כהונתו של קריאף הנשוי לביתו של נחום ביתן לינוי - וזאת על רקע סירובו לקבל את ההחלטה שיהיה כפוף לבר - מסיים את כהונתו גם מנהל התפעול של רשת יינות ביתן יניב דביר. דביר מצטרף לשרשרת בכירים בקבוצת יינות ביתן, שליוו את נחום ביתן לאורך שנים ארוכות ופרשו בזה אחר זה בחודשים האחרונים. 

לפני חודש וחצי עזב ערן וידר, סמנכ"ל המכירות הארצי את הקבוצה, בתום כהונה בת 10 שנים. קודם לפרישתו של וידר עזב את הקבוצה ארז אייזנברג, סמנכ"ל השיווק של החברה. וידר ואייזנברג, כמו גם דביר, ליוו את ביתן לאורך שנים שבמהלכן רכשה הקבוצה את רשת כמעט חינם מידי האחים צים והיו שותפים למיזוג המורכב בין הרשתות, שהביא להכפלת מספר הסניפים בקבוצה. לאחר שסיימו להטמיע את סניפי כמעט חינם, היו שותפים השניים לרכישת מגה בעיר לפני שנתיים.

שינויים אלו בצמרת ביתן התרחשו כחודשיים לאחר עזיבת 2 בכירים נוספים: יניב בן אלי ודוד מלכה, שכיהנו כסמנכ"לי הסחר. מדובר בשניים מהתפקידים המרכזיים ברשת, שאותם איישו אנשי אמון של ביתן במשך שנים ארוכות ונחשבו מקורבים לו. מלכה היה אחראי על תחום המזון הטרי ובן אלי על הקשר המסחרי עם הספקים הגדולים.

נחום ביתן, צילום: אוראל כהן נחום ביתן | צילום: אוראל כהן נחום ביתן, צילום: אוראל כהן

שינוי דרמטי יותר נרשם בחודש מאי האחרון, כשאת ביתן עזב מייק דרזי, סמנכ"ל הכספים שליווה את החברה במהלך 2 עשורים. עם חשיפת "כלכליסט" את החלטת דרזי לפרוש על רקע מחלוקת עם ביתן, מיהרו השניים להכחיש את הדברים ולטעון כי לא חל כל שינוי, אולם שבועיים לאחר מכן ביתן מינה את רו"ח איל וינברג לתפקיד סמנכ"ל הכספים משותף לצידו של מייק דרזי.

עם מינויו של וינברג, מינה ביתן את נתי בר, לסמנכ"ל השיווק במקום איזנברג. בר, בעל ניסיון של 18 שנים בשוק המזון, שימש בחמש השנים האחרונות כמנכ"ל "לחמי" מקבוצת ויסוצקי ולפני כן שימש כסמנכ"ל מכירות בקבוצה. קודם לכן, שימש בשורה של תפקידים בשטראוס ישראל, האחרון בהם כמנהל השוק המאורגן והסחר. במסגרת תפקידו ביינות ביתן נקבע כי בר יהיה אחראי להוביל את אסטרטגיית השיווק והסחר של הקבוצה כולה. כאמור, קריאף סירב להיות כפוף לבר ועל רקע זה פרצה המחלוקת שהובילה לסיום כהונתו.

קבוצת ביתן הינה חברה פרטית, אולם על פי נתונים שסיפק ביתן בתחילת השנה ל"כלכליסט", ההון העצמי של הקבוצה עומד על 450 מיליון שקל. לחברה נכסים בשווי 200 מיליון שקל ומכירות הקבוצה ב־2017 הסתכמו ב־5.5 מיליארד שקל והניבו לה רווח. את הנתונים סיפק ביתן בראיון ל"כלכליסט" בנסיון להדוף שמועות עיקשות לפיהן החברה בקשיים פיננסיים בעקבות רכישת רשת מגה בעיר לפני שנתיים בתמורה ל־485 מיליון שקל, לאחר שנקלעה לחדלות פרעון.

ביתן, המכהן כמנכ"ל הקבוצה מסר: "אנו ממוקדים ביצירת צמיחה מתוך ראייה של צורכי הקבוצה כולה ונדרשת סינרגיה בין כל פעילויותיה. כמי שמוביל את אסטרטגיית הסחר והשיווק, בר יטמיע ויוציא לפועל את היבטי התפעול תוך סנכרון אופטימלי עבור הקבוצה ולקוחותיה. ערן קריאף ימשיך בתפקיד אחר בקבוצה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

11 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
מצב רשת ביתן ומגה.
כמנהל בתוך הרשת עלי לציין כי בחברה הזאת מחפשים רק אך לצמצם עליות כל הזמן. וזה מתבטא בכל הפרמטרים בסניפים. חוסר בכא. חוסר במקצועיות של מנהלי מחלקות. ניקיון מחפיר. אין מספיק בעלי תפקידים בסניפים אין מספיק קופאיות. והכל נראה בסניפים. הדרישות מהעובדים והמנהלים שיעשו עבודה של 3 אנשים בכדי לחסוך בעלויות. לדעתי הרשת הזו לא תחזיק מעמד הרבה זמן.
מנהל מהרשת  |  20.11.18
10.
הספינה טובעת..
כל כך הרבה בכירים שהביאו את הרשת לגודל שהגיעה עוזבים? יכול להיות ששני אנשים יעשו את העבודה במקום האחרים? אני מהענף ומה שקורה שם זה רע מאוד. הגיע הזמן שמישהו יפקח עיניו ומהר לפני שתהיה מגה קריסה בענף. החיים בצל הספקים שונים מה קמעונאות ולא משנה כמה טוב היית (אם בכלל) יקח זמן רב עד שתקיר את העבודה מהצד השני. חבל...
הקברניט  |  20.11.18
לכל התגובות