אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
ויקטורי חותמת את הרבעון השלישי עם זינוק של 24.5% ברווח הנקי צילום: אוראל כהן

ויקטורי חותמת את הרבעון השלישי עם זינוק של 24.5% ברווח הנקי

הרווח של רשת הסופרים הסתכם ב-9.2 מיליון שקל. הסיבה: שיפור תנאי סחר מהספקים והתאמת מחירון האינטרנט לזה של החנויות

20.11.2018, 12:15 | נורית קדוש
שיפור תנאי סחר מהספקים והתאמת מחירון האינטרנט לזה של החנויות, הובילו את רשת ויקטורי לחתום את הרבעון השלישי של השנה עם זינוק של 24.5% ברווח הנקי שהסתכם ב-9.6 מיליון שקל. החברה הודיעה על חלוקת דיבידנד בגובה 10 מיליון שקל.

קראו עוד בכלכליסט

הרחבת הרשת בשנתיים האחרונות, בעקבות רכישת 18 חנויות מגה, הובילה לעלייה של 5% במכירות הרבעון ביחס לרבעון המקביל אשתקד. העלייה הושגה גם בזכות החנויות שנכנסו לפעילות כבר לפני כשנה וחצי והובילו לעלייה של 3% במכירות חנויות זהות ברבעון.

תוספת החנויות הובילה את אייל רביד מנכ"ל ומבעלי השליטה בחברה לדרוש מהספקים לשפר את תנאי הסחר לרשת. כפי שנחשף ב"כלכליסט", הרשת חדלה להזמין מספקים שלא נענו לדרישה כמו מאפיות ברמן.

הדרישה של רביד הובילה לעלייה של 9.2% ברווח הגולמי והרווחיות הגולמית עלתה ל-24.9% מהמכירות. הרחבת הרשת היתה כרוכה בעליה בהוצאות הנהלה, שיווק ומכירות בשיעור של 7.8% ביחס לרבעון המקביל אשתקד.

אייל רביד מנכ"ל ויקטורי, צילום: נמרוד גליקמן אייל רביד מנכ"ל ויקטורי | צילום: נמרוד גליקמן אייל רביד מנכ"ל ויקטורי, צילום: נמרוד גליקמן

למרות העלייה בהוצאות, ניכרה ההשפעה החיובית של הזינוק ברווח הגולמי גם בשורת הרווח התפעולי שעלה ל-12.6 מיליון שקל ולראשונה מזה 3 שנים, עלה שיעורו ל-3% מהמכירות.

רביד, מסר: "אנו ממשיכים להציג תוצאות שיא, זה הרבעון ה-11 ברציפות, עם עלייה עקבית בהיקף המכירות והרווחים. לצד הצמיחה, התוצאות משקפות שיפור בכל הפרמטרים התפעוליים עם רווחיות גבוהה יותר, בין השאר על רקע עלייה בפדיון בחנויות זהות ובפדיון הממוצע למ"ר. העלייה בהיקפי הפעילות מחזקת את מעמדנו בשוק ותורמת להמשך השיפור בתנאי הסחר".

עוד הוסיף רביד: "כיוון שאנו רואים במכירות באינטרנט ערוץ אסטרטגי להגדלת המכירות ושיפור הרווחיות, הובלנו ברבעון השלישי של 2018 מהלך התייעלות ניכר בתחום זה שהביא אותה על סף איזון. אנו ממשיכים ביישום תוכנית התייעלות זו, וצופים כי כבר במהלך הרבעון הרביעי 2018 נציג איזון תפעולי בתחום האינטרנט לכל הפחות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות