אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל עמידר ראובן קפלן הודיע על פרישה לאחר 4 שנים בתפקיד צילום: ענבל מרמרי

מנכ"ל עמידר ראובן קפלן הודיע על פרישה לאחר 4 שנים בתפקיד

קפלן, ששימש בעבר כמנכ"ל כלל בריאות ומשנה למנכ"ל כלל ביטוח, יצטרף לחברת סטארט-אפ בינלאומית בתחום הרפואי; בתקופתו הונפקה עמידר והתמזגה עם חברת פרזות

20.11.2018, 13:53 | דותן לוי

לאחר כ-4 שנים בתפקיד, הודיע היום (ג') ראובן קפלן על סיום תפקידו כמנכ"ל עמידר החדשה, ועל הצטרפותו לחברת סטארט-אפ בינלאומית בתחום הרפואי. קפלן (52) נבחר לתפקיד במרץ 2015, והגיע לאחר שמילא שורה של תפקידים במגזר הפרטי, ובהם: מנכ"ל כלל בריאות, משנה למנכ"ל כלל ביטוח, מנכ"ל השמירה מדיקל, מנכ"ל שחל ישראל וסמנכ"ל שיווק אסותא מרכזים רפואיים.

קפלן צפוי להישאר בתפקיד עד פברואר 2019, ובמקביל צפויה להתכנס ועדה לאיתור מנכ"ל חדש.

קראו עוד בכלכליסט

ראובן קפלן, צילום:  ענבל מרמרי ראובן קפלן | צילום: ענבל מרמרי ראובן קפלן, צילום:  ענבל מרמרי

בהודעתו לדירקטוריון החברה ציין קפלן כי ראה זכות גדולה בפעילות למען דיירי הדיור הציבורי. "השירות במגזר הציבורי בכלל, ובעמידר בפרט, היווה עבורי הזדמנות להיות חלק משינוי חיובי הנוגע לחייהם של עשרות אלפי משפחות בישראל, והעניק לי משמעות וסיפוק רב".

קפלן היה שותף בהובלת מספר מהלכים בחברה, ובהם מהלך הנפקת האג"ח בהיקף של מיליארד שקל בבורסה לניירות ערך, במטרה לאפשר לעמידר להגדיל את מלאי הדירות שברשותה.

כמו כן, בתקופתו פרשו מעמידר 120 עובדים במסגרת הסכם קיבוצי חדש, וחברת השיכון הירושלמית "פרזות" מוזגה לתוך עמידר. בתקופתו של קפלן שררו יחסים עכורים בין היו"ר באותה עת, יצחק לקס, לבין שר הבינוי והשיכון, יואב גלנט, על רקע הצעתו של לקס להנפיק את עמידר. יחסים אלה השפיעו על עמידר כולה. חשוב לציין, כי גם כעת, כעבור 4 שנים בתפקיד, ממתינים כ-3,000 זכאים לקבלת דירות עמידר, ומלאי הדירות המשיך להצטמצם בשל המשך מכירתן.

שר הבינוי והשיכון יואב גלנט מסר, כי "אני מודה לראובן קפלן על מילוי תפקידו במסירות ובמקצועיות למען קידום הדיור הציבורי במדינת ישראל. ראובן היה שותף לרפורמת הדיור הציבורי אותה אנו מובילים בשנים האחרונות למען אלפי משפחות בישראל. עוד היום יכונס דירקטוריון עמידר על מנת לכנס ועדת איתור לתפקיד המנכ"ל".

יו"ר עמידר איתמר ברטוב מסר, כי "ראובן מילא את תפקידו במקצועיות ובמצוינות ללא פשרות, ויחד עם זאת ברגישות רבה. אני מודה לראובן על השירות ועל השליחות שראה בתפקידו כאן בעמידר, ומאחל לו את מלוא ההצלחה בדרכו המקצועית החדשה".
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה