אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
עדיין אין החלטה סופית: התאגיד יבחן את תנאי ההלוואה לאירוח האירוויזיון צילום: רויטרס

עדיין אין החלטה סופית: התאגיד יבחן את תנאי ההלוואה לאירוח האירוויזיון

מועצת התאגיד הורתה להנהלה לבצע את הבדיקה ועדיין לא החליטה אם לקבל ממשרד האוצר את ההלוואה - ובכך לאפשר למעשה את קיום האירוויזיון בת"א בשנה הבאה; המשמעות היא חזרה למו"מ עם האוצר, וגורם בתעשייה אמר כי "בסך הכל זו הצהרת כוונות ברורה וטובה, לא שוברים את הכלים"

20.11.2018, 20:32 | עומר כביר

עדיין אין החלטה סופית לגבי האירוויזיון ב-2019: מועצת תאגיד השידור כאן הורתה היום (ג') לבחון את תנאי ההלוואה שהעמיד משרד האוצר לקיום התחרות בישראל, ועדיין לא החליטה האם לקבל אותה (ובכך להתקדם באירוח האירוויזיון בתל אביב) או לדחות אותה (ובכך, למעשה, לוותר על עריכתו במדינה). לדברי גורם בתעשייה, בעקבות ההחלטה יחודשו הדיונים עם האוצר על תנאי ההלוואה.

קראו עוד בכלכליסט

מועצת התאגיד התכנסה החל משעות הצהריים על מנת להכריע בעניין ההלוואה הממשלתית לתקציב האירוויזיון שאמור להיערך בשנה הבאה בגני התערוכה בתל אביב. חברי דירקטוריון כאן דנו בהחלטת הממשלה שלא להקצות את התקציב שנאמד בכ-110 מיליון שקל ולאפשר אותו כהלוואה בלבד. במשך חודשים התנה התאגיד את קיום האירוע בקבלת התקצוב עבורו מהמדינה, גם במחיר של סירוב וביטול האירוע. כבר היום נמצא כאן באיחור בלוחות הזמנים להגשת התקציב הרשמי לאירוויזיון 2019 מבחינת איגוד השידור האירופי (EBU) אשר מלווה ומפקח על כל צעד ופרט בהפקה.

נטע ברזילי, צילום: רויטרס נטע ברזילי | צילום: רויטרס נטע ברזילי, צילום: רויטרס

בתום ישיבה ארוכה החליטה למעשה מועצת התאגיד שלא להחליט, ותחת זאת הנחתה את הנהלת כאן לבחון מול משרד האוצר את תנאי ההלוואה. לפי הודעה לעיתונות, המועצה סבורה שהקצאה של 110 מיליון שקל מתקציב התאגיד למימון שלושה ערבי שידור בלבד מעמידה קושי של ממש לתאגיד ועלולה לפגוע ביצירה הישראלית, ביוצרים ובעובדים.

מנגד, נמסר, חברי המועצה מאמינים שלקיום התחרות בישראל חשיבות רבה בפן התדמיתי והכלכלי של המדינה, ולפיכך המועצה אישרה לבחון את תנאי ההלוואה מתוך רצון לקיים את התחרות ובלבד שתנאי ההלוואה לא יפגעו במימוש ייעודי התאגיד לפי חוק.

ההחלטה מהערב משאירה לתאגיד ולממשלה מרחב תמרון בשאלת תקצוב האירוויזיון, כאשר שני הצדדים עוד יכולים לרדת מהעץ שעליו טיפסו או להגיע לפשרה שתאפשר את קיום התחרות בישראל. הכרעה סופית לגבי עתיד התחרות תתקבל רק במועד מאוחר יותר.

מקור בתעשייה אמר ל"כלכליסט" שמשמעות ההחלטה היא חזרה לדיונים מול האוצר על תנאי ההלוואה ושצריך להתאזר בסבלנות. "בסך הכל זו הצהרת כוונות ברורה וטובה", הוא הוסיף. "לא שוברים את הכלים, במטרה לראות שהפגיעה העתידית בפעילות התאגיד תהיה מינימלית, לטובת האירוויזיון".

 

רה"מ נתניהו וזוכת התחרות השנה נטע ברזילי, צילום: חיים צח לע"מ רה"מ נתניהו וזוכת התחרות השנה נטע ברזילי | צילום: חיים צח לע"מ רה"מ נתניהו וזוכת התחרות השנה נטע ברזילי, צילום: חיים צח לע"מ

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תאגיד בזבזן ודואג לעבודה לכל מפוטרי הערוצים השונים
התאגיד הוא בור ללא תחתית לא ברור לי למה כדי להנחות את האורוויזיון צריך 4 מנחים כמו כן לא ברור מדוע מעלימת המס בר רפאלי צריכה להרוויח מהערוץ הראשון משכורת לא היתה בצבא וגם מעלימה מליונים האם מנחה אחת לא מספיקה בנוסף הם מגייסים את ירון לונדון בן השמונים שקיבל בערוץ 10 מאה וחמישים אלף שקל ובנוסף גם בנו יואב זהבי קיבל ג'וב נחשק בערוץ אחד גב' סער התפטרה מהערוץ מדוע להחזירה שוב יש כיום מנחות מעולות ממנה בחדשות בזבוז משאבים מדוע צריכים לראות שוב את ירון לונדון וגאולה אבן די שבענו משניהם
אביבה גורן  |  16.05.19
2.
ממשלה טיפשה
אף מדינה באירופה, כולל אוקראינה, אזרבייג'ן, טורקיה ואפילו יוון המסובכת כלכלית, לא נתנה הלוואה לרשות השידור שלה, אלא מענק - מתוך הבנה שההוצאה של המדינה תתברר בסוף כהשקעה לטווח ארוך, כולל זריקת מרץ לתיירות ושיפור תדמיתי שיש לו גם השלכות כלכליות חיוביות. רק בישראל, בשם ההתעללות בתקשורת החופשית ובדמוקרטיה, מתעללים בתאגיד, וגונבים דעת. הליכודניקים לא מבינים שמדובר ברווח נטו לכל אחד ואחד מאיתנו לטווח הארוך, וההוצאה לא באה על חשבון שום דבר אחר. מאידך, ביטול האירוע יגרום מכה תדמיתית עצומה למדינה, וזה יהיה רשום על שמם של ביבי וכחלון
אחד  |  20.11.18