אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מנכ"ל ערוץ 10 נגד כאן: "תמכנו תמיכה לא מסויגת בהקמת התאגיד, ולצערי טעינו בגדול" צילום: נועם מושקוביץ'

מנכ"ל ערוץ 10 נגד כאן: "תמכנו תמיכה לא מסויגת בהקמת התאגיד, ולצערי טעינו בגדול"

כך כתב יוסי ורשבסקי לשר האוצר משה כחלון. לדבריו, ראשי התאגיד "מנצלים את האירוויזיון כבן ערובה". המכתב החריף מגיע לאחר שאלדד קובלנץ הודיע כי ימליץ להנהלת התאגיד שלא לקבל הלוואה בסך 80 מיליון שקלים שאישרה הממשלה לקיום האירוויזיון. כאן בתגובה: "לא נגרר להכפשות ולא נדרדר את התאגיד לקריסה"

19.11.2018, 14:47 | רן בוקר

ערוץ עשר במתקפה חריפה נגד תאגיד השידור הציבורי: יוסי ורשבסקי, מנכ"ל ערוץ עשר שלח מכתב נוקב היום (ב'), לשר האוצר משה כחלון, בו הוא מפציר שלא להיכנע לתכתיבי התאגיד בעניין תקציב האירוויזיון. "לא יתכן להציב את אירוע האירוויזיון שחשוב למדינה כולה, בן ערובה של מנכ"ל התאגיד", כתב ורשבסקי במכתב. 

קראו עוד בכלכליסט

הדברים של ורשבסקי באים לאחר שאתמול אישרה הממשלה הלוואה של 80 מיליון שקלים לתקציב האירוויזיון - שהתאגיד יצטרך להחזיר למדינה. בעקבות כך, אמר היום אלדד קובלנץ בכנס העיתונות באילת, שימליץ מחר להנהלת התאגיד לא לקבל את מתווה ההלוואה, מה שעלול לעורר בעיה באשר להזרמת הכספים לאירוויזיון.

 

מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ, צילום: איה אפריים מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ | צילום: איה אפריים מנכ"ל התאגיד אלדד קובלנץ, צילום: איה אפריים

 

 

"לפני שש שנים נקלע ערוץ עשר לקשיים והתקשה לשלם את חובו לרשות השנייה, חוב שעמד על 57 מליון שקלים. לאחר משא ומתן עם נציגי המדינה נפרש החוב לשש שנים. אני שמח לבשר לך שבימים אלה אנו פורעים את התשלום האחרון", כתב ורשבסקי לשר האוצר כחלון. "אתמול התבשרנו שהממשלה אשרה לתאגיד הלוואה לצורך הפקת האירוויזיון. אדוני השר, אני מרשה לעצמי לפנות אליך בנימה אישית. כמי שתמכנו תמיכה לא מסויגת בהקמת התאגיד, לצערי טעינו בגדול. לא מדובר שם על חופש עיתונות ויצירה, אלא על ניהול כושל. לצערי למרות התקציב המנופח שלו, לא הצליח התאגיד להותיר שום חותם במהלך השנה וחצי לקיומו. תוצאות הצפייה שלו מבישות", הוסיף ורשבסקי במתקפה חריפה. 

ורשבסקי אף הבהיר כי "במקום להשתמש במנדט שיש לו לקידום היצירה הישראלית, עסוק מנכ"ל התאגיד בלקנות תוכניות מוכנות של הטלוויזיה המסחרית, ולשלם מאות אחוזים יותר למפיקים ולטאלנטים. בנוסף קראנו על ההתנהלות הפוגענית מול העובדים, ועל עוד כשלים ניהוליים, הדורשים בדיקה חיצונית. היום אני שומע מהתקשורת שמנכל התאגיד מאיים שלא יפיק את הארוויזיון אם ההלוואה לא תומר למענק".

 

בעניין ההלוואה הוסיף מנכ"ל ערוץ עשר כי הוא ראה את תקציב התאגיד ו"אין שום בעיה להחזיר 12 מיליון שקלים בשנה ולהפיק אירוויזיון לתפארת. לא ייתכן להציב את אירוע האירוויזיון שחשוב למדינה כולה, בן ערובה של מנכ"ל התאגיד. בתאגיד יש אנשי מקצוע טובים. אנשי התוכן שגויסו להפקת האירוויזיון מצוינים. בניהול נכון, אין בעיה להחזיר את החוב בתוספת הריבית בשש שנים, זאת מבלי לפגוע בעובדי התאגיד וביצירה המקומית". 

מכאן נמסר: "לא נגרר להכפשות ולא נדרדר את התאגיד לקריסה. כאן זה לא הכיסים של בעלי המניות של ערוץ 10, כאן זה כסף ציבורי. ממשיכים במלאכת הקודש-השקעה ביצירה ישראלית ובתוכן איכותי ומתן פרנסה לאלפי עובדים בתאגיד ומחוצה לו".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות