אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
באמצע הבלאק פריידי: שביתות במחסני אמזון בספרד ובגרמניה צילום: Mike Segar

באמצע הבלאק פריידי: שביתות במחסני אמזון בספרד ובגרמניה

העובדים מוחים על משכורות נמוכות ותנאי עבודה "לא בריאים". הנהלת אמזון ואיגודי העובדים מוסרים נתונים סותרים לגבי מספר העובדים שלוקחים חלק בשביתות

23.11.2018, 18:43 | שירות כלכליסט

עובדים במרכזים לוגיסטיים של אמזון בגרמניה ובספרד פתחו בשביתה בעיצומו של הבלאק פריידיי, יום הוזלות הענק שפותח את עונת הקניות של הכריסמס.

קראו עוד בכלכליסט

שלוחת אמזון בגרמניה מסרה ל"רויטרס" כי 620 עובדים השתתפו בשביתות במתקני אמזון בבד הרספלד ובריינברג, אך כי "מרבות העובדים המשיכו בעבודתם ולא היתה השפעה ממשית על הזמנות של לקוחות". 

מנכ"ל ומייסד אמזון ג מנכ"ל ומייסד אמזון ג'ף בזוס | צילום: בלומברג מנכ"ל ומייסד אמזון ג

איגודי עובדים בגרמניה קראו לעובדי אמזון לשבות למשך 24 שעות - עד היום בחצות - בדרישה להעניק להם משכורות גבוהות יותר וחוזי עבודה שיבטיחו להם תנאי עבודה בריאים יותר: "אנחנו נכנסים לתקופת סוף השנה, התקופה המתוחה ביותר עבור העובדים. במיוחד ביום כמו בלק פריידיי העובדים צריכים להיות במוקד תשומת הלב".

שלוחת אמזון בגרמניה מסרה ל"רויטרס" כי המשרות במסגרתה מציעות משכורות תחרותיות ותנאים מקיפים החל מהיום הראשון של ההעסקה. עובדים בגרמניה מרוויחים משכורת התחלתית של 12.2 דולר לשעה, ומרוויחים משכורת חודשית ממוצעת של 2,397 יורו לאחר שנתיים.

עובדים במחסנים של אמזון בספרד עזבו את עבודתם היום וישבתו גם מחר. איגודי העובדים מסרו כי בין 85%-90% מהעובדים לקחו חלק בצעדים הארגוניים של העובדים

מנגד, שלוחת אמזון בספרד מסרה כי המספרים לא משקפים את המציאות וכי רוב העובדים המשיכו לטפל בהזמנות.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות