אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אהובי מתקשה למכור השליטה ברבד: לא עמד בתנאי מתלה להשלמת העסקה צילומים: עמית שעל

אהובי מתקשה למכור השליטה ברבד: לא עמד בתנאי מתלה להשלמת העסקה

יגאל אהובי וצבי בירן היו אמורים למכור את השליטה בחברת הנדל"ן לקבוצת בית הזהב, יונל כהן ואיציק עוז אך הסכם המכירה פקע בשל אי עמידה בתנאי מתלה מול הבנקים המממנים של רבד בחו"ל; המוכרים ימשיכו לנסות להשלים את הפרוצדורה אך בינתיים לא האריכו את ההסכם מול הקונים

25.11.2018, 10:21 | רחלי בינדמן

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

יגאל אהובי לא ישלים כמתוכנן את עסקת מכירת השליטה בחברת רבד לידיים של יונל כהן, רשת בתי הדיור המוגן בית הזהב ואיציק עוז, מנכ"ל ומייסד סוכנות הביטוח אגם לידרים.

קראו עוד בכלכליסט

רבד דיווחה הבוקר (א') לבורסה כי "לנוכח העובדה שלא התמלאו כל התנאים המתלים להשלמת העסקה הקבועים בהסכם עד 22.11 שהוא המועד האחרון לקיום התנאים, ההסכם התבטל ולא מחייב את הצדדים".

לכלכליסט נודע כי מדובר בתנאי מתלה מצידה של רבד, שטרם השלימה פרוצדורה רלוונטית מול הבנקים המממנים שלה בחו"ל כדי לקבל אור ירוק לעסקה. זאת אף על פי שיתר התנאים המתלים מצידם של הקונים ניתנו וכן ניתן אישור של בעלי האג"ח של רבד לשינוי השליטה בחברה.

יגאל אהובי, יונל כהן ואיציק עוז, צילומים: עמית שעל יגאל אהובי, יונל כהן ואיציק עוז | צילומים: עמית שעל יגאל אהובי, יונל כהן ואיציק עוז, צילומים: עמית שעל


        

יונל כהן, איציק עוז ורשת בית הזהב בה שותף כהן עם גולן רובינשטיין, היו אמורים לרכוש בחלקים שווים את השליטה ברבד מידיו של אהובי וצבי בירן. הרוכשים היו אמורים לשלם 127.6 מיליון שקל עבור 56.7% מהחברה לפי מחיר המשקף לרבד שווי של 220 מיליון שקל. לאחר השלמת העסקה אמור היה אהובי להישאר רק עם 14.6% מרבד וכן נקבעו מנגנונים שיקנו לרוכשים זכות ראשונים לרכות ממנו את יתרת המניות אם יהיה מעוניין למכור אותן.

לפי הערכות, אהובי רצה לפגוש את הכסף ולהוריד הילוך בפעילות העסקית כשלאחר השלמת העסקה היה אמור להתפטר מהדירקטוריון. אהובי מתמחה בהשקעות בעיקר בתחום הנדל"ן בבריטניה ובשוויץ ורבד היא החברה הציבורית היחידה בשליטתו. בעבר היה אהובי מאנשי הנדל"ן הפעילים במשק אך בשנים האחרונות הוריד הילוך ושמו עולה בעיקר במדורי הרכילות בגלל הזוגיות עם הדוגמנית גלית גוטמן. מקורביו מספרים שהוא "סוג של יוצא לפנסיה".

אף על פי כן, לאחרונה נקשר שמו עם פרויקט תיירותי כושל, בהשקעה מוערכת של 300 מיליון דולר בווייטנאם. רוכשים התלוננו על עיכובים בקבלת דירות נופש במדינה, אך אהובי דחה את הטענות והבהיר כי הפרויקט נמצא בשלבי סיום. לא מן הנמנע כי התפוצצות הפרשה דחפה את אהובי לממש את אחזקותיו ברבד ולחתור לאלמוניות. הונו מוערך ביותר מחצי מיליארד שקל.

בסביבת הצדדים לעסקה עדיין מקווים כי היא תצא לפועל עם השלמת התנאי המתלה מצידו של אהובי תוך הסדרת הסוגיות הרלוונטיות מול הבנקים המממנים בחו"ל. אף על פי כן הצדדים יכלו להאריך את ההסכם אך בחרו משום מה לבטלו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות