אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שפיר על מנכ"ל האוצר: "חושב שהוא מנהל את המדינה ויכול לאיים על אנשים"; פולקמן: "את משקרת"

עימות סוער בוועדת הכספים: יו"ר ועדת השקיפות סתיו שפיר תקפה את שי באב"ד וטענה כי הוא מסרב להגיע לוועדה שהיא עומדת בראשה. ח"כ פולקמן: "את עושה קמפיינים של הכפשות"; שפיר: "אתבע אותך"

28.11.2018, 10:27 | צבי זרחיה

עימות חריף בין יו"ר ועדת השקיפות ח"כ סתיו שפיר (המחנה הציוני) לבין יו"ר סיעת כולנו ח"כ רועי פולקמן (כולנו) פרץ הבוקר (ד') בוועדת הכספים, ובמהלכו הודיע יו"ר הוועדה ח"כ משה גפני (יהדות התורה) על הפסקה בת 5 דקות. פולקמן טען ששפיר משקרת בהצגת העובדות ושפיר קראה לו להסיר את חסינותו כדי שתוכל לתבוע אותו.

קראו עוד בכלכליסט

שפיר תקפה את מנכ"ל האוצר שי באב"ד, שלא נכח בישיבה, וטענה כי "הוא המנכ"ל הממשלתי שמסרב להגיע לוועדת השקיפות. אותו מנכ"ל האוצר חושב שהוא מנהל את המדינה ויכול לאיים על אנשים ולאיים עלי ועל נציב שירות המדינה שהוא לא יעביר לו תקציבים".

פולקמן התפרץ "ואת מרשה לתקוף פקיד ציבור בלי שום הגינות? סתיו חושבת שהיא יכולה לדבר כי היא ח"כית ועם כל הכבוד זה לא צ'ק פתוח להכפיש פקידי ציבור. לגיטמי להקים ועדה".

גפני: "הוא לא יכול אפילו להגיב על זה".

צפו בעימות הקודם של באב"ד וגפני:

שפיר: "באב"ד איים על הנציב שירות המדינה שלא יעביר תקציבים כי לא מטפלים בעניינו ולא יכול למלא תפקידו כמנכ"ל האוצר. כדאי שיתפטר מתפקידו". שפיר טענה כי באב"ד "הבריז" גם מהוועדה שהקים יו"ר הכנסת לדיון בהטלת סנקציות על פקידים שלא מופיעים לועדות בכנסת".

ח"כ טלי פלסקוב (כולנו), החברה בוועדה, התפרצה ואמרה כי "הוא ביקש לדחות. אני חברה בוועדה, הוא לא הבריז. תדייקי בעובדות".

פולקמן אמר כי "כמעט כל האמירות של סתיו הם דעות ולא עובדות. באופן עקבי היא לא נצמדת לעובדות. היא עושה קמפיינים של הכפשות. היא משקרת בעובדות וזה קבוע".

שפיר: "אני מציעה לך להסיר את החסינות ואני אתבע אותך דיבה על מה שאתה אומר. אף אחד לא יגיד שאני משקרת".

יו"ר ועדת השקיפות סתיו שפיר ויו"ר סיעת כולנו רועי פוקלמן. עימות סוער, צילום: בשמת איבי, מיקי אלון יו"ר ועדת השקיפות סתיו שפיר ויו"ר סיעת כולנו רועי פוקלמן. עימות סוער | צילום: בשמת איבי, מיקי אלון יו"ר ועדת השקיפות סתיו שפיר ויו"ר סיעת כולנו רועי פוקלמן. עימות סוער, צילום: בשמת איבי, מיקי אלון

פולקמן "בוא תעשי איתי עימות על תקציב המדינה, מחיר הדיור ומחיר למשתכן. תהיי אמיצה, את תמיד בורחת מעימותים".

שפיר: "שקר".

לנוכח התלהטות הויכוח הודיע גפני על הפסקה של 5 דקות.

קודם לכן התייחס גפני לסרטון שהופץ שלשום (ב') ברשת על ויכוח בועדת הכספים בינו לבין מנכ"ל האוצר באב"ד מלפני שבועיים ב"חוק להקמתה של ועדה ליציבות פיננסית" ואמר כי הוא לא הפיץ אותו. במהלך הדיון, התפרץ באב"ד על גפני והאשימו שהפר סיכום שלא להעלות החוק להצבעה בטרם יגיע. גפני טען כי לא היה סיכום כזה . לאחר הישיבה אמר באב"ד שגפני שקרן.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות