אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שמאלוב ברקוביץ': "מנכ"ל האוצר באב"ד איים וצעק עליי" צילום: אלכס קולומויסקי

שמאלוב ברקוביץ': "מנכ"ל האוצר באב"ד איים וצעק עליי"

יוליה שמאלוב ברקוביץ' אמרה בראיון לגל"צ כי באב"ד "התנהג כאדם חסר מעצורים", על רקע התנגדותה למיזוג ערוץ 10 ורשת; באוצר סירבו להגיב

28.11.2018, 20:32 | יואב סטולר
יו"ר הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, יוליה שמאלוב ברקוביץ', טענה הערב כי חוותה איומים מצידו של מנכ"ל משרד האוצר שי באב"ד בעקבות התנגדותה למיזוג ערוץ 10 ורשת.

קראו עוד בכלכליסט

שמאלוב ברקוביץ' סיפרה בשיחה בגלי צה"ל כי עוד בתקופה שקדמה לשימוע והחלטת המועצה לאשר את המיזוג ברוב מוחץ התקשר אליה מנכ"ל האוצר כשהוא מתנהל לדבריה בגסות ומבטל את עצמאותה כרגולטור. "הוא מתנהג כאדם חסר מעצורים", אמרה. "הוא התקשר אליי בצעקות, 'לא מבין למה את לא מאפשרת את המיזוג'. הוא איים עליי כרגולטור עצמאי בעוד שאין לו סמכות כלשהי בעניין".

גורמים בסביבתה של שמאלוב ברקוביץ' סיפרו ל"כלכליסט" כי האיומים כללו גם אזהרות מפורשות שלפיהן אם יו"ר הרשות השנייה לא תפעל לאישור המיזוג בהקדם האפשרי, ידאג באב"ד לפגוע בהמשך הקריירה שלה, בין אם ברשות השנייה ובין במקומות אחרים.

יוליה שמאלוב ברקוביץ יוליה שמאלוב ברקוביץ' | צילום: אלכס קולומויסקי יוליה שמאלוב ברקוביץ

שמאלוב ברקוביץ' הוסיפה כי השיחה ביניהם נותקה על ידי באב"ד לאחר שדרשה לדעת האם הוא פועל בעניין מטעם שר האוצר משה כחלון.

במשרד האוצר סירבו להגיב לדברים.

באב"ד עצמו עמד בראש הרשות השנייה לפני שהצטרף אל כחלון עם הקמת מפלגת כולנו. הוא התמודד לתפקיד חבר כנסת, ולאחר שלא הצליח לקבל כיסא במליאה, מונה לתפקיד מנכ"ל משרד האוצר.

שמאלוב ברקוביץ' סירבה בשיחה בגל"צ להתחייב כי תגיש תלונה רשמית נגד באב"ד ליועץ המשפטי לממשלה, וציינה כי תגיש תלונה לנציבות המדינה.

על אף שהוכרזה כמועמדת של שר התקשורת, איוב קרא, לכהונה מלאה בת ארבע שנים בתפקיד יו"ר הרשות רק בספטמבר האחרון, בחר קרא להדיחה. חזרתו של שר התקשורת מהתבטאויותיו הגיעה יממה בלבד לפני הכרעת הרשות השנייה ובעקבות דו"ח שערך מנכ"ל המשרד נתי כהן שלפיו שמאלוב ברקוביץ' התנהלה בדרך שאינה תואמת פקיד ציבור בעניין מיזוג עשר 10.

עתה, מי שמסומנת להחליפה היא קרן אוזן, אלא שזאת עדיין לא קיבלה את אישור ועדת גילאור לבחינת מינויים בכירים בשירות הציבורי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות