אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אירובוטיקס מפטרת 25 מ-170 עובדיה בישראל צילום: ליאור תמים, איירובוטיקס

אירובוטיקס מפטרת 25 מ-170 עובדיה בישראל

חברת הרחפנים, שמעסיקה 250 איש ברחבי העולם, מעבירה את המטה שלה לאריזונה וצפויה לשכור בארה"ב ואוסטרליה כ-50 עובדים חדשים. רן קראוס, מנכ"ל ומייסד החברה, הסביר שמדובר במהלך צמיחה, במסגרת המעבר מסטארט-אפ לחברה גדולה

29.11.2018, 12:35 | מאיר אורבך

חברת הרחפנים הישראלית אירובוטיקס מפטרת 25 מתוך 170 העובדים שלה בישראל. הפיטורים הם חלק משינוי ארגוני, שמוביל המנכ"ל והמייסד רן קראוס - במסגרתו תעבור החברה לאריזונה. במסגרת המהלך מגייסת איירובוטיקס 50 עובדים בארה"ב ובאוסטרליה. כיום מעסיקה החברה כ-250 איש ברחבי העולם.

קראו עוד בכלכליסט

קראוס מסר לכלכליסט שמחצית מהמפוטרים הם סטודנטים, ושהפיטורים לא נובעים ממצוקה אלא מתוכנית התרחבות וצמיחה אל השווקים בהם נמצאים לקוחות אירובוטיקס. החברה גייסה לאחרונה 30 מיליון דולר וממשיכה לבצר את עמדתה כשחקנית חזקה בשוק הרחפנים המסחריים האוטונומיים.

עובדי אירובוטיקס, צילום: Airobotics עובדי אירובוטיקס | צילום: Airobotics עובדי אירובוטיקס, צילום: Airobotics

"החברה אינה בצרות אלא להיפך, העברנו את הפעילות האופרטיבית שלנו לארצות הברית", אמר קראוס "אני משנע את המשאבים שלי מישראל לחוץ לארץ והחברה גדלה ומצליחה". כחלק ממאמצי הגדילה, קראוס ועוד חמישה מאנשי ההנהלה יעתיקו בקרוב את מטה החברה לאריזונה ויעברו לגור שם. כמו כן שכרה אירובוטיקס שורה של בכירים אמריקאים שיעזרו לה בתהליך המעבר מסטארט-אפ לחברה גדולה.

"אנחנו בשלב מעבר שהוא מאוד מאתגר בכלל, ובשבילי אישית", אמר קראוס בראיון לכלכליסט. "הקמנו את החברה עם צוות שאין לו ידע ואין לו כלום והגענו להישגים מטורפים, ואנחנו לא יודעים מה לעשות כדי להמשיך מפה. כשאתה מנכ"ל-מייסד מצפים ממך להיות מרדן, עקשן ויצירתי, שתחשוב שאתה יודע יותר טוב מכולם, אבל ככל שהזמן עובר אתה צריך לעבור ממייסד למנכ"ל, מתרבות של סטארט-אפ לתרבות של תאגיד אמריקאי ולהסתגל אליה. היתה פה חמולה בהנהלה ועכשיו מישהו אמריקאי מעליהם אומר להם לכתוב לו מייל".

תגיות