אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת הרכש מתקרבת: השניידמנים נערכים למחיקת ביטוח ישיר צילום: אוראל כהן

בלעדי לכלכליסט

הצעת הרכש מתקרבת: השניידמנים נערכים למחיקת ביטוח ישיר

מחיקת החברה מהבורסה היא האופציה המועדפת על בעלי השליטה. לאומי פרטנרס תקבל 7.2% מביטוח ישיר תמורת מכירת אחזקתה במימון ישיר (20%)

02.12.2018, 06:56 | גולן חזני

לחצו כאן לערוץ הטלגרם של מדור שוק ההון בכלכליסט

 

הרחבת סדרת האג"ח י' של צור שמיר ב־250 מיליון שקל בשבוע שעבר מקרבת את הצעת הרכש שהחברה עומדת לבצע למניות החברה־הבת ביטוח ישיר שבידי הציבור. ל"כלכליסט" נודע כי מחיקת ביטוח ישיר מהמסחר בבורסת תל אביב היא האופציה המועדפת על האחים מוקי ודורון שניידמן להשטחת הפירמידה - מהלך שהם מחויבים לבצע עד 2019 לפי חוק הריכוזיות.

קראו עוד בכלכליסט

מימין: דורון ומוקי שניידמן, בעלי השליטה בצור שמיר, צילום: אוראל כהן מימין: דורון ומוקי שניידמן, בעלי השליטה בצור שמיר | צילום: אוראל כהן מימין: דורון ומוקי שניידמן, בעלי השליטה בצור שמיר, צילום: אוראל כהן

 

אחזקות הציבור ידוללו

עוד נודע כי השבוע תושלם העסקה למכירת מניות חברת מימון ישיר שבידי לאומי פרטנרס (20%), שתקבל תמורתן 7.2% ממניות ביטוח ישיר. שני הצדדים סיכמו כבר את כל הפרטים באשר לעסקה, כולל בדיקות נאותות, והם ממתינים לאישורו של ראש רשות שוק ההון והפיקוח על הביטוח, משה ברקת.

לאומי יקבל את האחזקה כהקצאה של מניות חדשות, שתנפיק ביטוח ישיר, דבר שידלל את אחזקות הציבור בביטוח ישיר מ־23.1% לשיעור של 21%, ויקל במעט את מחיקת החברה מהבורסה בהצעת רכש, ש־95% ממנה צריכים להיענות כדי שהיא תצליח.

מניית ביטוח ישיר זינקה בשבוע שעבר יחד עם מניות חברות הביטוח האחרות במסחר בבורסה, והחברה נסחרת כבר לפי שווי של 2.13 מיליארד שקל. לפיכך, עלות הצעת הרכש צפויה להגיע ליותר מחצי מיליארד שקל. אם ההצעה תצא לפועל, תיוותר לאומי פרטנרס שותפה בחברה לא סחירה, עם 7.2% מהמניות, שאותן תמכור מאוחר יותר במנגנון נפרד.

בשבוע שעבר גייסה זרוע החיתום של לאומי פרטנס 250 מיליון שקל בהרחבת סדרה י' של צור שמיר בגיוס פרטי מחמישה גופים גדולים, ובהם הלמן־אלדובי ומיטב דש. במקביל מכרה משפחת שניידמן מניות צור שמיר ב־10 מיליון שקל, כדי לעמוד בתנאי המדדים המובילים בבורסת ת"א.

מניות צור שמיר בהצעה

בהצעת הרכש לציבור עשויה משפחת שניידמן להכניס מרכיב לא גדול של מניות צור שמיר, שאותן יקבלו בעלי המניות של ביטוח ישיר מקרה הציבור.

האופציה האחרת שיש לשניידמנים להשטחת הפירמידה היא מחיקת צור שמיר עצמה מהבורסה, אבל מדובר בהליך יקר, שבו הם יצטרכו לבצע את המהלך מהחברות הפרטיות, ובנוסף ייתקלו בבעל מניות מיעוט גדול, אחישי גל וחברת איסתא (5.7%), שהוא מבעלי השליטה בה, שיוכלו לטרפד את ההצעה.

משפחת שניידמן מחזיקה ב־65% ממניות צור שמיר, וזו מחזיקה ב־77.77% ממניות ביטוח ישיר. האפשרות שהמשפחה תציע לבעלי מניות ביטוח ישיר מקרב הציבור מניות של החברות־הבנות התפעוליות יורדת מהפרק, בשל היותה אירוע מס שאינו משתלם כלכלית.

תגיות