אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
נאמני אולם האירועים שבסיטי טאוור נאבקים נגד הדחתם: הכנ"ר מנסה לעזור לנושים האחרים צילום: אוהד צויגנברג

נאמני אולם האירועים שבסיטי טאוור נאבקים נגד הדחתם: הכנ"ר מנסה לעזור לנושים האחרים

מחר יכריע בית המשפט המחוזי בירושלים האם להדיח את שלושת הנאמנים כפי שמבקשים נציגיה של הכנ"רית סיגל יעקבי. בינתיים הגישו השלושה מסמך ארוך והם טוענים שניתן להסתפק במינוי ועדת ביקורת

02.12.2018, 10:43 | ענת רואה

שלושת הנאמנים של אולם האירועים הדר ברמה (שפעל תחת המותג הדר דימול), עו"ד אביב פריצקי, עו"ד קרן רייכבך סגל ורו"ח בועז גזית נאבקים בדרישת נציגי הכנ"רית סיגל יעקבי להדיחם והגישו הבוקר תגובה של עשרות עמודים לבית המשפט המחוזי בירושלים. השופט אלכסנדר רון ידון מחר (שני) בעניין ויקבל החלטה האם להעבירם מתפקידם.

קראו עוד בכלכליסט

סיגל יעקבי, צילום: אוהד צויגנברג סיגל יעקבי | צילום: אוהד צויגנברג סיגל יעקבי, צילום: אוהד צויגנברג

לטענת השלושה במסמך שהגישו בקשת הכנר היא "ליקוי מאורות. בקשה מופרכת ונטולת כל בסיס שהוגשה באופן שערורייתי על ידי ב"כ הכנ"ר שהיה מעורב בכל פרט ופרט מתחילתו, היה מעורב בכל מהלך ובכל צעד ומגיש היום בקשה, שכל טענה בה נסתרת וקורסת כליל, בהחלטות של בית המשפט הנכבד שאותו ב"כ כנ"ר היה צד להן, נתן להן הסכמות בזמן אמת, ולא ערער על אף לא אחת מההחלטות".

הכנ"ר ביקש בשבוע שעבר להעביר את שלושת הנאמנים מתפקידם ומתח עליהם ביקורת חסרת תקדים. בבקשתו נכתב שהנאמנים נקלעו למצב של ניגוד עניינים וקיבלו עקב כך החלטות בעייתיות. כך למשל הם הציגו מצג שווא שיחזירו את כל החובות לנושים ולאחר מכן נקלעו למצב בו היה להם אינטרס לצמצם ולדחות תביעות חוב בכדי לעמוד באותה הבטחת שווא.

לטענת שלושת הנאמנים מתחולל בתיק תקופה ארוכה "מחול שדים" נגדם וזאת מצד נושים שטוענים לנשייה מובטחת, העבירו לחברה כספים ורשמו שעבודים על כל נכסיה בשלושת החודשים טרם ההקפאה ולאחריה הגישו תביעות חוב על סכומי עתק. לטענת הנאמנים כשהם סירבו להגיע להסדרי פשרה עם אותם נושים והודיעו שהם יכריעו בתביעות החוב שלהם, החלו אותם נושים לפתוח במתקפה כוללת על הנאמנים.

לטענת השלושה למען הזהירות בלבד וככל שבית המשפט יסבור שיש לפקח פיקוח נוסף על הנאמנים, ניתן להשיג יעד זה באמצעות נקיטה בהליך שפגיעתו פחותה, כדוגמת מינוי ועדת ביקורת, לצד הנאמנים.

עוד הם כותבים כי העיתוי של בקשת הכנ"ר, הוא תמוה. התיק מצוי בשלב שבו מרבית תביעות החוב שהוגשו והוכרעו הן חלוטות. "נראה כי כל תוצאת בקשת הכנ"ר (ואולי זו מטרתה) היא יצירת "מסלול עוקף ערעור" על הכרעות חוב של הנאמנים ועל החלטות בית המשפט הנכבד שלא ערערו עליהן במועד. דבר זה מהווה פגיעה ישירה בנושים האחרים, ולכך אין ליתן יד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות