אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אקזיט קלינטק: AMS נרכשה בידי Newater הסינית צילום: shutterstock

אקזיט קלינטק: AMS נרכשה בידי Newater הסינית

סכום הרכישה עומד על 13.5 מיליון דולר; שתי החברות עוסקות בתחום טכנולוגיות המים והשפכים. AMS הוקמה ב-2012 על בסיס טכנולוגיות של חברת BPT הישראלית, שגייסה כ-17 מיליון דולר

02.12.2018, 17:17 | מאיר אורבך

חברת הסטארט-אפ הישראלית AMS נרכשת ב-13.5 מיליון דולר בידי חברת Newater הסינית. שתי החברות עוסקות בתחום טכנולוגיות המים והשפכים. העסקה נחתמה ביום ד' שעבר, וטקס החתימה הרשמי התקיים בעיר ינטאי בסין. Newater נסחרת בנאסד"ק לפי שווי שוק של כ-92 מיליון דולר.

קראו עוד בכלכליסט

הרכישה תתבצע באמצעות ההון הזמין של Newater, שתקבל שליטה מלאה על הפעילות של AMS והעסקה צפויה להיסגר סופית עד מרץ 2019. מהרוכשת נמסר שרכישה זו תשלים את קו המוצרים שלה, כך שתוכל לספק פתרונות מלאים לתעשיית השפכים.

מתקן סיני לטיהור שפכים, צילום: יח"צ מתקן סיני לטיהור שפכים | צילום: יח"צ מתקן סיני לטיהור שפכים, צילום: יח"צ

יוביאו לי, מנכ"ל ויו"ר Newater, מסר: "אנחנו חברת שמתמחה בטכנולוגיות להגנה על הסביבה, עם התמחות במחזור מי שפכים למים באיכות גבוהה. אנחנו מאמינים שהרכישה של AMS היא אחת היחידות שיכולה להביא לנו יכולות של טיהור איכותי במגוון רחב של תעשיות. לאחר שנשלים את הרכישה ננסה ליישם את הטכנולוגיות הללו במגוון תחומים". 

חברת AMS קמה ב-2012 על בסיס הטכנולוגיה של חברת BPT הישראלית אותה רכשה. האחרונה גייסה במהלך חייה כ-17 מיליון דולר משורה של קרנות מובילות ביניהן פיטנגו, USVP ואחרות. כיום היא נמצאת בבעלות חברת ההשקעות Essence Ventures.

בעלת AMS יוצגה בעסקה ע"י עו"ד גרי קופלוביץ, דנית רימון וגד קרן ממשרד ליפא מאיר ושות' את Newater ייצגו בעסקה עורכי הדין דניאל סקל ואסף דנציגר ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות