אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פז גייסה את גבי רוטר לסנגר בפני פסגות על הממשל התאגידי שלה צילום: עמית שעל

בלעדי לכלכליסט

פז גייסה את גבי רוטר לסנגר בפני פסגות על הממשל התאגידי שלה

רוטר, שהתפטר מדירקטוריון פז ונחשב למקורב למנכ"ל יונה פוגל, זומן לפגישה בבית ההשקעות עם דירקטורים שנחשבים לתומכי היו"ר המתפטר

03.12.2018, 07:41 | רחלי בינדמן

חברת פז ביקשה בימים האחרונים מבית ההשקעות פסגות לצרף את גבי רוטר, מנכ"ל ובעל השליטה בחברת האופנה קסטרו לישיבה שתתקיים ביום רביעי במשרדי בית ההשקעות עם הדירקטורים הבלתי תלויים בפז. רוטר היה דירקטור בפז ונחשב לאיש מחנהו של המנכ"ל יונה פוגל. הוא פרש מהדירקטוריון בתחילת נובמבר, לאחר שלפרק זמן קצר מילא את מקומו של יו"ר פז יצחק עזר שהתפטר בפתאומיות. לרוטר אין כיום שום תפקיד בפז וייתכן שהחברה מעוניינת שהוא יסנגר בישיבה על התנהלותו של פוגל.

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בפגישת המשך לפגישה שקיים פסגות עם הדח"צים בפז, זאת כדי לקבל עדכון על המתרחש בחברה הנסחרת ללא גרעין שליטה. סבב הפגישות נערך, כאמור, על רקע ההתפטרות המפתיעה של היו"ר ועל רקע טענות של בעלי מניות על ביצועי חסר של המניה וניהול שמרני מדי לכאורה. עזר, כזכור, טען במכתב ההתפטרות לכשלים בממשל התאגידי בפז וכי עזר המנכ"ל יונה פוגל היה מעורב בהליך מינוי דירקטורים חדשים בפז ולכאורה אף הציע מועמדים ונפגש עמם. עזר הבין במקביל כי כחלק מהליך המינוי של הדירקטורים החדשים יש כוונה להחליפו והקדים והתפטר.

גבי רוטר, צילום: צביקה טישלר גבי רוטר | צילום: צביקה טישלר גבי רוטר, צילום: צביקה טישלר

שאלת הממשל התאגיד

בפז תלו את הבקשה לצרף את רוטר לפגישה בכך שלמעט עזר, רוטר הוא הדירקטור היחיד שפסגות לא נפגש עמו. הסיבה: פסגות נפגש עם כבר הדח"צים וכעת הוא עומד להפגש עם הדירקטורים הבלתי תלויים, מנחם ברנר, רויטל אבירם ואריק שור, בעוד רוטר ועזר היו הדירקטורים הרגילים היחידים. לדברי פז, כדי לקבל תמונה מלאה על המתרחש בחברה ערב התפטרות היו"ר יש לפגוש את כל הדירקטורים. רוטר נחשב, כאמור, לאיש "מחנה פוגל" בדירקטוריון לצד הדח"צים בכל הקשור לראייתו שההתנהלות התאגידית בפז היתה ללא רבב.

לפגישה הצפויה, לעומת זאת, אמורים להגיע הדירקטורים הבלתי תלויים שנמנים על "מחנה עזר" שכאמור העלה סימני שאלה לגבי הממשל התאגידי בפז. רוטר מגיע אם כן לבקשת פז כדמות שאמורה לסנגר על התנהלות החברה למול הטענות הקשות שהטיח כנגדה היו"ר המתפטר. הפגישה בפסגות צפויה להתקיים עם הדירקטורים הבלתי תלויים והיועצת המשפטית החדשה של פז, יפעת פוגל. שעה לפני הפגישה המתוכננת אמורה להתקיים פגישת הכנה לפגישה במסעדת דה דה ודה הסמוכה למשרדי פסגות בתל אביב.

ישיבה מקדימה במסעדה

היום תתקיים אסיפת בעלי מניות של פז שעל סדר יומה הרחבת דירקטוריון פז מ־9 דירקטורים ל־10 דירקטורים. זאת לבקשת בית ההשקעות מיטב דש המחזיק ב־9% מפז שמעוניין להוסיף מועמד לתחרות על כיסא היו"ר למול אליעזר שקדי, שרק מונה לאחרונה כדירקטור. שקדי, לשעבר מנכ"ל אל על נחשב לאדם נעים הליכות, כזה שקל לעבוד איתו וצפוי לעבוד בהרמוניה עם יונה פוגל הדומיננטי.

מיטב דש יזם את מהלך הרחבת הדירקטוריון כדי להביא למינויו של אברהם ביגר, המנכ"ל המיתולוגי של פז ומנהל דומיננטי וריכוזי לתפקיד היו"ר. כך שאם האסיפה תאשר את הרחבת הדירקטוריון ביגר צפוי להגיש מועמדות לתפקיד דירקטור רגיל, ואם ייבחר יתמודד ראש בראש מול שקדי (שהוצע על ידי בית ההשקעות ילין לפידות) על תפקיד היו"ר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות