אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
רובוטי ניקיון יתחזקו את סניפי וולמארט ויאספו מידע צילום: courtesy of Walmart

רובוטי ניקיון יתחזקו את סניפי וולמארט ויאספו מידע

אחרי שעובד אנושי יגדיר מסלול, הרובוטים ינקו את המעברים, גם בתנאי צפיפות, ויאספו מידע לגבי שעות עומס ושפל ומצב הסחורה במדפים

05.12.2018, 21:44 | שירות כלכליסט

וולמארט פונה לטכנולוגיה כדי לשפר את התנהלותה העסקית ואת תחזוקת סניפיה. קמעונאית הענק הודיעה כי תשלב 360 רובוטים אוטונומיים בסניפים ברחבי ארה"ב, שישמשו לניקוי החנויות ולאיסוף מידע — כך מדווח ה"וושינגטון פוסט".

קראו עוד בכלכליסט

רובוטי הניקיון מיוצרים על ידי חברת הטכנולוגיה האמריקאית בריין קורפ, שכבר סיפקה לוולמארט מעל 100 מכשירים הפועלים בחלק מהסניפים. המשלוח הבא צפוי להגיע לסניפים עד סוף ינואר. "מדובר במכשיר חזק שיעזור לעובדים להשלים מטלות שחוזרות על עצמן, כך שהם יוכלו להתמקד במשימות אחרות ולהשקיע יותר זמן בשירות הלקוחות", מסר ג'ון קרסליוס, סגן נשיא בוולמארט.

מכונות הניקיון כוללות חיישנים שיכולים לקלוט את הסביבה, ובכך מצליחים להימנע ממכשולים ומבני אדם ולפעול בסביבה צפופה. עם זאת, לפני השימוש, עובד בחנות צריך למפות את המסלולים השונים שבהם יתקדם המכשיר בתוך החנות. המכשירים כוללים גם אמצעי ביטחון שאמורים להרתיע לקוחות שאולי יהיו מעוניינים לתפוס עליהם טרמפ.

במקביל, בעזרת החיישנים, הרובוט אוסף מידע לגבי שעות השיא והשפל של הפעילות בחנות, או היכן יש למלא מחדש סחורה במדפים. המידע הזה יועלה לפלטפורמת הענן של כל חנות.

הרובוטים יכולים להגיע למהירות של כ־3 קמ"ש, כלומר, הם אטיים בכ־1.5 קמ"ש לעומת מהירות הליכה ממוצעת של אדם.

אין זו הפעם הראשונה שוולמארט משתמשת ברובוטים. תוכנית פיילוט יצאה לדרך ב־50 סניפים, במסגרתה רובוטים הסורקים מדפים מתריעים כשמוצרים חסרים במלאי או אם אינם מתומחרים נכון. רובוט נוסף, בשם אלפאבוט יכול להביא במהירות מוצרים מהמחסן ולמלא הזמנות מקוונות.

המתחרה אמזון כבר משתמשת ברבבות רובוטים במחסנים שלה. אולם, התפשטות התופעה עלולה להוביל לכך שעובדים רבים ייאבדו את משרתם. על פי דו"ח שפרסמה ב־2017 ענקית הייעוץ מקינזי, 800-400 מיליון משרות ייעלמו בעולם עד 2030 בשל האוטומציה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות