אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משה ברקת: "צריך חברות ביטוח יציבות, חברת ביטוח איננה כמו בנק" צילום: אלכס קולומויסקי

משה ברקת: "צריך חברות ביטוח יציבות, חברת ביטוח איננה כמו בנק"

לדברי הממונה על רשות שוק ההון בערב הגאלה של מגזין הביטוח הדיגיטלי "עדיף", רשות שוק ההון "צריכה להיות כלכלית תוך הבנה של חברות הביטוח וההבדל ביניהן לבין הבנקים". בניגוד לעמדתה של קודמתו סלינגר אמר ברקת: "אנחנו צריכים לדאוג לחלשים ולא לבעלים של מכונית מרצדס שיודע לדאוג לעצמו"

10.12.2018, 21:25 | מערכת כלכליסט

"אנחנו רוצים חברות ביטוח יציבות וחזקות", אמר היום ד"ר משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון, בערב הגאלה של מגזין הביטוח הדיגיטלי "עדיף".

קראו עוד בכלכליסט

בנאום שנשא בפני בכירי ענף הביטוח ובהם אייל לפידות מנכ"ל הפניקס, חברה שחוגגת 70 שנות פעילות, יאיר המבורגר יו"ר ובעלים של קבוצת הביטוח הראל, דורון ספיר מנכ"ל מגדל ואחרים, ברקת אמר כי ההסתכלות של רשות שוק ההון "צריכה להיות כלכלית תוך הבנה של חברות הביטוח וההבדל ביניהן לבין הבנקים".

הוא ציטט את שלמה אליהו, בעלי מגדל, שאמר בעבר כי בנק לוקח כסף מהציבור וממנף אותו בעוד חברות ביטוח צריכות לשלם כסף לציבור. הוא התייחס לכך שבנק פועל על בסיס מינוף בעוד חברות הביטוח צריכות להעמיד הון עצמי כדי להבטיח עמידה בבתחייבויות ועקץ את קודמתו בתפקיד דורית סלינגר כשאמר: "לא צריך להקל ראש ביציבות חברות הביטוח", כשהטענות נגד סלינגר היו ליתר דאגה למבוטחים על חשבון היציבות.

משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון , צילום: דוברות האוצר משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון | צילום: דוברות האוצר משה ברקת, הממונה על רשות שוק ההון , צילום: דוברות האוצר

בנושא המדיניות של סלינגר לייצר בענף הביטוח מוצרים אחידים ובסיסיים שכל מה שמבדיל ביניהם זה המחיר, אמר ברקת: "אנחנו צריכים לדאוג לחלשים ולא לבעלים של מכונית מרצדס שיודע לדאוג לעצמו. לחלשים צריך מוצרים אחידים ופשוטים אבל יש מקום ליצירתיות וגיוון המוצרים". בכך רמז ברקת כי יאפשר מוצרי פרימיום בעוד בענף ביטוחי הבריאות והפנסיה למשל הנהיגה סלינגר מדיניות של פישוט המוצרים והיעדר בידול שעלול לבלבל את הלקוחות.

עם זאת ברקת אמר שרשות שוק ההון תבצע ביקורות כדי לוודא שלא מטעים ופוגעים באדם הפרטי. הוא ציין למשל כיצד קיים פגישה עם אדם שנמכר לו מוצר ביטוחי בעלות של 200 שקל בחודש שתוך זמן קצר זינק ל-800 שקל. הוא גם אמר שיוודא כי חברות הביטוח לא מפצות או מקלות עם מבוטחים לפנים משורת הדין רק כשמדובר במבוטחים חזקים.

לבסוף הזכיר ברקת את צוות הרשות והבהיר כי יחזק אותם באנשים שיביא מבחוץ שיביאו נדע ונסיון מהעולם העסקי.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות