אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אבגול משפרת במעט את התגמול המוצע למנכ"ל החדש

אבגול משפרת במעט את התגמול המוצע למנכ"ל החדש

לפי ההצעה שהוגשה לאסיפה, הדירקטוריון יהיה זכאי להרחיב את המענק השנתי של המנכ"ל שחר רחים מ-6 ל-8 משכורות - גם לאחר העדכון תהיה עלות שכרו נמוכה ב-24% מזו של קודמו בתפקיד

11.12.2018, 19:49 | חזי שטרנליכט

בעלת השליטה החדשה ביצרנית הבדים הלא ארוגים אבגולמשפרת במעט את תנאי התגמול המוצעים למנכ"ל החדש שלה, שחר רחים - רחים מחליף בתפקיד את דיויד מלדרם שיעזוב את החברה בתחילת 2019.  

קראו עוד בכלכליסט

אבגול מבקשת מבעלי המניות לאשר הענקה אפשרית של משכורת 13 ו-14 לרחים, לפי החלטות עתידיות של ועדת התגמול ושל הדירקטוריון. מתגמול זה ינוכו אופציות שרחים עשוי לממש עד ל-25 ביולי הקרוב (כחלק מהאצת תוכנית האופציות שתוביל לפקיעתן, חלק משינוי השליטה בחברה). החברה מודיעה הערב (ג') על דחייה בחמישה ימים של אסיפת בעלי המניות, ל-18 בדצמבר, ועל השיפור האמור בתנאים.

אינדורמה התאילנדית רכשה בחודש מאי האחרון את אבגול תמורת 1.7 מיליארד שקל, ועד כה היא לא רואה פירות רבים בהשקעה שלה, לנוכח נפילה של 92% ברווחי החברה ברבעון השלישי.

תנאי התגמול של רחים קוצצו ביחס לקודמו - (מלדרם הודיע ב-27 בספטמבר על פרישתו מהתפקיד). המענק השנתי המוצע לרחים יעמוד החל משנת 2020 על 6 משכורות, משמעותית נמוך מזה שקיבל המנכ"ל היוצא - 17.7 משכורות בתנאי אישור שונים. השינוי המוצע של 2 משכורות נוספות, אם יאושר, יצמצם חלקית את הפער.

למרות השיפור האמור, עלות תנאי העסקתו מוערכת ב-2.09 מיליון שקל בשנת 2019 וב-2.35 מיליון שקל ב-2020. בחישוב הכולל בונוסים, עלות שכרו צפויה לעמוד ב-2020 על 2.87 מיליון שקל, בהשוואה לתנאי שכר מקסימליים של כ-6 מיליון שקל למנכ"ל היוצא. 

בחברה מדגישים כי עלות השכר המקסימלי המוצע של רחים נמוכה ב-24% מזו ששולמה למנכ"ל היוצא. בנוסף, מינויו של רחים חוסך לחברה את עלות השכר של תפקיד משנה למנכ"ל בסכום של כ-1.5 מיליון שקל. בהנחה שמר רחים יקבל את התגמול השנתי הקבוע והמשתנה המקסימלי, תגמול זה יהיה נמוך בכ-3 מיליון שקל לעומת התגמול המקסימלי האפשרי שאושר למנכ"ל החברה היוצא.

שווי השוק של אבגול עומד על כ-1.11 מיליארד שקל, נמוך בכ-34% מהשווי שלפיו נרכשה השליטה בחברה על ידי אינדורמה התאילנדית - ענקית התעשייה שהוקמה על ידי התעשיין ההודי המפורסם אלוקה לוהיה (Aloke Lohaia) ב-1994. ברבעון השלישי ירד כאמור הרווח הנקי של אבגול ב-91.6% והסתכם ב-629 אלף דולר - נסיגה  שיוחסה בעיקר לזינוק במחיר הנפט באותה תקופה ולפעילות חלקית בקווי ייצור חדשים של החברה.

מפעל אבגול מפעל אבגול מפעל אבגול

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות