אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הצעת חוק: כל התייקרות בתעריף החשמל תהיה טעונה אישור של ועדת הכספים צילום: שאטרסטוק

הצעת חוק: כל התייקרות בתעריף החשמל תהיה טעונה אישור של ועדת הכספים

בעקבות ההתייקרות הצפויה של תעריף החשמל, שעליה הודיעה אתמול רשות החשמל, הגיש ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) הצעת חוק המבקשת להגביל את יכולת העלאת התעריף: "קשישים יחשבו עכשיו פעמיים אם להדליק תנור חימום בחורף, אני מייחל למחאה ציבורית הולמת"

12.12.2018, 09:59 | צבי זרחיה

לאחר הודעת רשות החשמל אתמול, שלפיה תעריף החשמל לצרכן הפרטי יתייקר בינואר בשיעור של 6.5% עד 8.1%, יניח היום ח"כ מאיר כהן (יש עתיד) הצעת חוק על שולחן הכנסת המבקשת להתמודד עם ההתייקרות. הצעת החוק קובעת כי כל שינוי במחיר החשמל שעליו תחליט רשות החשמל, יהיה טעון אישור של ועדת הכספים.

קראו עוד בכלכליסט

כהן התייחס הבוקר להתייקרות הצפויה בתעריף החשמל ואמר כי "לא ייתכן שמשאב לאומי שהוא מונופול יתייקר תוך התעלמות מוחלטת מהציבור, ששומע כבר שנים הבטחות על הוזלות במחירי החשמל כתוצאה מרווחי הגז".

ח"כ מאיר כהן, צילום: עמית שעל ח"כ מאיר כהן | צילום: עמית שעל ח"כ מאיר כהן, צילום: עמית שעל

לדברי כהן, הוא "שומע את הסברי אנשי רשות החשמל ובכירי החברה שפטורים בעצמם מתשלום החשמל ומייחל למחאה ציבורית הולמת. ימי החורף הקרים לפנינו, ועכשיו קשישים יחשבו פעמיים אם להדליק את תנורי החימום. אסור לתת להעלאת המחירים הזו, לעבור בשקט".

בשבוע שעבא שאל כהן את שר האנרגיה יובל שטייניץ מדוע העלאת מחירי החשמל צפויה דווקא בחורף, והאם היא מיועדת לממן את הרפורמה במשק החשמל. לדברי כהן, שטייניץ השיב כי במסגרת הרפורמה נקבע לצערו שהמחיר ייקבע על ידי חברת החשמל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות