אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אסם מחקה סופית את פעילותה ההפסדית בארה"ב, פרט ליצוא לשוק הכשר צילום: אוראל כהן

אסם מחקה סופית את פעילותה ההפסדית בארה"ב, פרט ליצוא לשוק הכשר

הקבוצה מכרה את פעילות הסלטים לחברת Lakeview Farms המשווקת בארה"ב מוצרי מזון מצונן. מכירות אסם בחו"ל צנחו בכ-15% וגררו את אסם לחתום את המחצית הראשונה של השנה עם מכירות של 2.05 מיליארד שקל

13.12.2018, 11:44 | נורית קדוש

שנתיים אחרי שחיסלה את פעילות תחליפי הבשר בארה"ב, משלימה אסם את יציאה מהפעילות ההפסדית, עם מכירת פעילות הסלטים באותו שוק לחברת Lakeview Farms המשווקת בארה"ב מוצרי מזון מצונן.

קראו עוד בכלכליסט

ההחלטה לצאת מפעילות בארה"ב, למעט יצוא לשוק הכשר, התקבלה כבר לפני כשלוש שנים, נוכח ההפסדים שהסבה לחברה. כעת, עשור לאחר שנכנסה לשוק האמריקאי עם רכישת חברת הסלטים "טרייב" (TRIBE) וזמן קצר לאחר מכן את חברת פודטק העוסקת בתחליפי בשר, מחקה אסם סופית את את הפעילות.

הרכישה של טרייב התקיימה ב-2008 על רקע ההצלחה שרשמה המתחרה שטראוס, עם פעילות החומוס של סברה בארה"ב. אלא שבאסם התקשו לשחזר את ההצלחה של שטראוס המובילה את שוק הסלטים בארה״ב עם נתח שוק של 60%.

 , צילום: אתר החברה צילום: אתר החברה  , צילום: אתר החברה

בדו"חות הכספיים האחרונים שפרסמה אסם בתום המחצית הראשונה של 2016, נחשפה הרעה כמעט בכל הפרמטריים העסקיים, אשר נגרמה מפעילות אסם בחו"ל, אותה הגדירה הקבוצה בזמנו כמנוע צמיחה מרכזי.

מכירות הקבוצה בחו"ל רשמו ירידה חדה של 14.6% וגררו את אסם לחתום את המחצית הראשונה של השנה עם מכירות בסך 2.05 מיליארד שקל. מנכ"ל אסם דאז, איציק צאיג, ציין עם פרסום הדו"ח כי לצד סגירת הפעילות ההפסדית של תחליפי הבשר בארה"ב, אסם רושמת הצלחה באירופה. אלא שמאז, העבירה נסטלה לידיה את פעילות אסם באירופה עם תחליפי הבשר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות