אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מדבקות נגד העלאת המחירים - על מוצרים של חברות המזון הגדולות

מדבקות נגד העלאת המחירים - על מוצרים של חברות המזון הגדולות

על המדבקות נכתב "לא נשלם כדי שהם יתעשרו"; המחאה צפויה לתפוס תאוצה מחר בצהרים, כשמארגניה ינסו לחסום את צומת עזריאלי

13.12.2018, 21:02 | נורית קדוש

המחאה על עליות המחירים החלה לחלחל לחנויות המזון. בשעות האחרונות, החלו פעילי מחאה באזורים שונים להדביק מדבקות הקוראות לקונים לא לשלם על המותגים שמחירם עלה. המדבקות הודבקו על קמח של אסם, בקבוקי קוקה קולה, פסטה אסם וחלב טרה.

קראו עוד בכלכליסט

המחאה צפויה לתפוס תאוצה מחר בצהרים, כשמארגניה ינסו לחסום את צומת עזריאלי ב-12:00.

מאחורי היוזמה ניצב הארגון החברתי "עומדים ביחד". הארגון שהפיץ את המדבקות בעברית ובערבית פרסם פוסט הקורא לציבור להצטרף למהלך: "כולנו הולכים לשלם עכשיו יותר מסי ארנונה, יותר חשבונות מים ויותר כסף על הלחם האחיד המפוקח, בגלל שהממשלה בחרה לאפשר התייקרויות, למרות שזה לגמרי בשליטתה. כולנו הולכים לשלם החורף יותר על חשמל בגלל שהממשלה נכנעה לטייקוני הגז. כן, גם משפחות עניות וקשישים עניים. וכולנו הולכים לשלם גם יותר על מוצרי יסוד - כמו אורז וחלב - כי החברות המסחריות רואות שהממשלה נותנת יד חופשית להתייקרויות, ואומרות לעצמן שגם להם מגיע לגזור עלינו קופון. החברות משלמות לעובדים שלהן שכר נמוך, גובות מהלקוחות מחירים גבוהים, והעיקר - שבעלי החברה ימשיכו להתעשר".

עוד נטען כי "מול ממשלה שמעדיפה לתת הטבות מס לטייקונים, במקום להציע פתרונות למצוקות החברתיות; מול שלטון שמשרת את האליטה, במקום את העם; מול פוליטיקאים שמעדיפים להסית ולפלג כי אין להם שום תכנית איך לפתור את משבר הדיור ואת מצוקת העוני - אנחנו אומרים "די!". לא נשלם כדי שהם יתעשרו. אנחנו דורשים את שלטון העם, במקום את שלטון ההון".

המחאה החלה בעקבות החלטת מרבית חברות המזון הגדולות להעלות בחודשים האחרונים את מחירי המוצרים בשיעור של 2%-10%. זאת בטענה שלא יכלו לספוג עוד את עליית מחירי התשומות. למהלכי החברות התווספו העלאת מחירי החשמל והמים.

בפוסט בפייסבוק קראה הפעילה החברתית חני קים לציבור להצטרף למחאה: "המחאה מתפשטת: סטיקרים 'לא נשלם כדי שהם יתעשרו' הודבקו למוצרי אסם, תנובה וקוקה קולה שהעלו את מחיריהם. זו מחאה שהתחילה בדרום הארץ. בואו נקדם אותה לכלל רשתות השיווק ברחבי המדינה. ביחד ננצח את השודדים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות