אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
אפל: איסור מכירת האייפונים בסין עשוי להכריח אותנו להתפשר עם קוואלקום צילום: Apple

אפל: איסור מכירת האייפונים בסין עשוי להכריח אותנו להתפשר עם קוואלקום

החברה פנתה לבית המשפט בסין שישקול את הפסיקה לאסור עליה למכור 6 דגמים ישנים של האייפון

14.12.2018, 20:41 | רפאל קאהאן

אפל מסרה היום (ו') שאיסור מכירת דגמי אייפונים מסוימים על ידי בית משפט בסין עשוי להכריח אותה להגיע להסכם עם קוואלקום. לדברי החברה, המשך המאבק עשוי לגרום נזק לתעשיית הסלולר האמריקאית ולספק למתחרים יתרון מסחרי. הדברים נמסרו במסגרת תשובה לפסיקת בית משפט בסין על איסור מכירה של 6 דגמים ישנים יותר של האייפון כך על פי דיווח של סוכנות בלומברג.

קראו עוד בכלכליסט

קוואלקום טוענת שהמכשירים מפרים שני פטנטים שלה. אפל בתגובה הגישה בקשה לבית המשפט לשקול מחדש את ההחלטה. בין הטענות שלה לבית המשפט היא אומרת שאכיפת האיסור יביא לעלייה בתמלוגים ובעמלות שמשלמים יצרני סלולר לקוואלקום, כולל יצרנים בסין ושהדבר נוגד גם לאינטרסים המקומיים. המאבק בין אפל לקוואלקום החל לאחר שהראשונה טענה שקוואלקום מפקיעה מחירים ומנצלת את מעמדה כדי להכריח יצרנים לשלם סכומים לא מידתיים על השימוש בטכנולוגיה שלה.

אייפון 8, צילום: Apple אייפון 8 | צילום: Apple אייפון 8, צילום: Apple

השוק הסיני מהווה את אחת מזירות המסחר בטכנולוגיות סלולר הגדולות בעולם בזכות ריכוז גבוה של יצרנים. חלק לא קטן מהם משתמש בשבבים מתוצרת קוואלקום או בטכנולוגיות שהחברה פיתחה. חברות כגון שיאומי, ZTE או וואן פלוס מבססות את מכשירי הדגל שלהן על רכיבים של קוואלקום. אפילו וואווי שמייצרת בעצמה חלק מהשבבים שמפעילים את מכשיריה תלויה בחלק מהטכנולוגיה.

על פי דיווח של סוכנות רויטרס היום, אפל תדחוף שני עדכוני תוכנה שאמורים לנטרל את הטכנולוגיה שנמצאת בשימוש באייפונים וכך לפתור את בעיית הפטנטים. עם זאת אפל וקוואלקום לא מסכימות על הפרשנות המשפטית לצו בית המשפט. קוואלקום טוענת שהצו מורה על עצירה מוחלטת של מכירת אייפונים בסין, בעוד שאפל טוענת שהמשך המכירה של המכשירים לא גורמת לקוואלקום "נזק לא מידתי". עד כה אפל לא הסירה שום דגם מהחנות המקוונת שלה בסין.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות