אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצל פרישת המנכ"ל: CBS תתרום 20 מיליון דולר לגופים הנלחמים בהטרדות מיניות צילום: בלומברג

בצל פרישת המנכ"ל: CBS תתרום 20 מיליון דולר לגופים הנלחמים בהטרדות מיניות

לס מונבס, מנכ"ל CBS לשעבר, נאלץ לעזוב את תפקידו לאחר שהועלו נגדו טענות קשות על תקיפות מיניות של נשים שעימן עבד. כעת תעניק תחנת הטלוויזיה תרומה גדולה לשורה של גופים. CBS: "המענק הוא חלק מהסכם ההיפרדות ממונבס, וייגרע מכל פיצוי שעשוי להינתן לו"

15.12.2018, 17:54 | שירות כלכליסט

שלושה חודשים לאחר פרישתו של מנכ"ל CBS לס מונבס, על רקע טענות קשות על כך שתקף מינית שורה של נשים, הודיעה CBS כי תעביר תרומת ענק בהיקף של 20 מיליון דולר לשורה ארוכה של גופים הנאבקים בהטרדות מיניות, ובהם קבוצת Time’s Up.

קראו עוד בכלכליסט

הקבוצה הודיעה כי תשקיע את חלקה בתרומה בתכניות להגדלת הגיוון האתני והמגדרי בתעשיית הבידור, ובהעברת הכשרות נגד הטרדות מיניות. CBS הודיעה שהמענק של 20 מיליון דולר הוא חלק מהסכם ההיפרדות שלה ממונבס, ושהוא "ייגרע מכל פיצוי שעשוי להינתן לו עם פרישתו".

מנכ"ל CBS לשעבר לס מונבס, צילום: בלומברג מנכ"ל CBS לשעבר לס מונבס | צילום: בלומברג מנכ"ל CBS לשעבר לס מונבס, צילום: בלומברג

מונבס, דמות מרכזית ברשת השידור של CBS במשך יותר משני עשורים, אולץ לפרוש מתפקידו בספטמבר אחרי שעלו נגדו טענות חמורות להתנהגות לא הולמת כלפי נשים. מונבס הודה בשלושה מקרים, אבל אמר שהם היו בהסכמה, והכחיש את האחרים. הוא היה הדמות הבכירה ביותר בארה"ב שהועברה מתפקידה על רקע קמפיין #MeToo שזעזע את הוליווד החל מאוקטובר 2017.

הארגונים שיקבלו את הכספים מ-CBS, הכוללים את תנועת המדיה החברתית MeToo# ואת קבוצת RAINN נגד אלימות מינית, אמרו שהכסף ישמש כדי "להניע התקדמות אמיתית" בביעור הטרדות המיניות, אך הוסיפו בהצהרה משותפת ששיחררו: "אנו גם מכירים בכך שהכספים האלה אינם תרופת פלא, ואינם מוחקים או מבטלים עשורים שלמים של התנהגות קלוקלת".

קבוצת Time’s Up הודיעה שבכוונתה להשתמש במענק של חצי מיליון דולר שתקבל לצורך הפעלת תכנית שנועדה לקדם בני מיעוטים בתעשיית הבידור, ולהעניק עזרה כספית לעובדים זוטרים בתעשייה. "יש צורך דחוף שהרכב האנשים שקונים, יוצרים ומקדמים תוכן בידורי, ייצג טוב יותר את הרכב האנשים שאנחנו משרתים", אמר מפיק הסרטים ג'נו טופינג.

קרן גילדת המפיקים של אמריקה הודיעה כי תשתמש במענק כדי לספק הכשרה נגד הטרדות מיניות וייעוץ משפטי בחינם לאולפנים קטנים וחברות הפקה עצמאיות.

 RAINN, שקיבלה גם היא 2 מיליון דולר, אמרה שבכוונתה לתמוך באמצעות הכסף בקו החם לדיווח על הטרדות מיניות, שרשם בתקופה האחרונה עלייה גדולה בכמות הפניות אליו.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות