אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פייסבוק חסמה ל-24 שעות את יאיר נתניהו בגלל פוסטים פוגעניים צילום: יאיר שגיא

פייסבוק חסמה ל-24 שעות את יאיר נתניהו בגלל פוסטים פוגעניים

הרשת החברתית חסמה את חשבונו של בנו של ראש הממשלה והסירה שלושה פוסטים שפרסם שמפירים את כללי הקהילה. נתניהו כתב בתגובה: "משטרת המחשבות של אנשי פייסבוק הפרוגרסיביים הקיצונים הגיעה גם אליי"

16.12.2018, 21:05 | עומר כביר

פייסבוק חסמה את יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, ל-24 שעות בעקבות פרסום פוסטים שמפירים את כלל הקהילה שלה.

קראו עוד בכלכליסט

בימים האחרונים פרסם נתניהו הבן שלושה פוסטים, שלדברי גורם עם ידע בנושא נתפסו בפייסבוק כשיח שטנה שמעודד אלימות ולפיכך עובר על כללי הקהילה שלה. בין השאר, פרסם נתניהו פוסט שקורא לנקמה בעקבות אירוע הירי שבו נהרגו שני חיילים בשבוע שעבר.

יאיר נתניהו, צילום: יאיר שגיא יאיר נתניהו | צילום: יאיר שגיא יאיר נתניהו, צילום: יאיר שגיא

"יהיה זכרם של הנרצחים ברוך", כתב נתניהו בפוסט שהוסר. "מקווה שנזכה לנקום את מותם כמו שקרה הלילה עם הרוצח של קים וזיו מהפיגוע בברקן. לעולם לא יהיה שלום עם המפלצות בדמות אדם הנקראים מאז 1964 'פלסטינים'. יש לעודד הגירה שלהם מחוץ לארצנו לעבר 22 המדינות של אחיהם"

לדברי הגורם, פייסבוק קיבלה דיווחים רבים על פוסט זה ואחרים, ובעקבותיהם החליטה להסירם. אחרי שהסירה פייסבוק את הפוסטים העלה נתניהו צילום מסך של הפוסט שהוסר עם הודעת ההסרה שקיבל, קרא לעוקביו להפיץ אותו והוסיף: "משטרת המחשבות של אנשי פייסבוק הפרוגרסיביים הקיצונים הגיעה גם אליי! מזל טוב! בפייסבוק קיימים דפים רשמיים של ארגונים מטעם חמאס, חיזבאללה והמשטר האיראני. כמו כן קיימים אין סוף דפים שקוראים להשמדת ישראל ולרצח יהודים. אלפי פוסטים אלימים וקיצוניים של אנשי שמאל כלפי וכלפי משפחתי, כולל איומים באלימות פיזית ואיומי רצח לא מוסרים. כל אלה לא עוברים על כללי הקהילה של פייסבוק. הם במסגרת חופש הביטוי".

נתניהו חזה גם שפייסבוק תסיר גם את פוסט זה, ואכן הרשת החברתית מיהרה והסירה גם את פוסט זה. לדברי הגורם, מעשיו של נתניהו מנוגדים למדיניות החברה ולאור העבירות החוזרות ונשנות על כללי הקהילה של פייסבוק הוא הושעה מהפלטפורמה ל-24 שעות.

תגובת פייסבוק טרם התקבלה. 

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות