אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
השר כץ: אבדוק אם הוועד מעורב בתקלות ברכבת; הוועד: "להפיל זאת עלינו  - הכי נמוך שיש" צילום: איי אף פי

השר כץ: אבדוק אם הוועד מעורב בתקלות ברכבת; הוועד: "להפיל זאת עלינו - הכי נמוך שיש"

לאחר תקלות בקו הבוקר, תנועת הרכבות חודשה חלקית. יו"ר ההסתדרות הגיב לדברי שר התחבורה: "אני מצר על כך שבמקום לקבל אחריות על הפאשלות, בוחר השר להטיל דופי בוועד העובדים של הרכבת"

17.12.2018, 09:02 | ליאור גוטמן

תנועת הרכבות בקו ירושלים-נתב"ג חודשה ב-50% מהתפוקה, כלומר רכבת אחת לשעה במקום שתי רכבות בשעה. זאת לאחר שרכבת ישראל ביטלה מוקדם יותר הבוקר (ב') את הנסיעות לירושלים עקב תקלה.

בשלב זה לא ברור מה מקור התקלה. 

קראו עוד בכלכליסט

שתי רכבות נתקעו הבוקר בקו. מדובר גם במערך שהיה אמור לרדת מירושלים מזרחה לנמל התעופה, ועוד מערך שהיה אמור לעלות לירושלים מאיזור השפלה. השר ישראל כץ כבר התחיל לחפש אשמים, ובראיון בגלי צה"ל הבוקר רמז שיבדוק אם ועד עובדי הרכבת מעורב ברצף התקלות הבלתי נתפס שם.

הרכבת מהירה לירושלים, צילום: איי אף פי הרכבת מהירה לירושלים | צילום: איי אף פי הרכבת מהירה לירושלים, צילום: איי אף פי

בתגובה לדברים שאמר הבוקר שר התחבורה, נמסר מוועד עובדי הרכבת ש"לעובדים אין דבר וחצי דבר עם התקלות בקו החדש. גם השר וגם הנהלת הרכבת ויו"ר הדריקטוריון יודעים זאת היטב. ההפך הוא הנכון, העובדים נותנים את הנשמה כדי לחפות על החלטות פזיזות ותקלות גם כאלה של חברות אחרות. להפיל על העובדים את כל זה, זה הכי נמוך שיש"

עוד אומרים בוועד שהם ממליצים לקיים בדיקה מקיפה על ריבוי התקלות לרבות השאלה "איך קורה שציוד חדש שקונים נתקע כל הזמן ונשחק במהירות (כמו שחיקת גלגלים לקטר שבקושי נסע)".

"במקום לקבל אחריות על הפאשלות- השר כץ מטיל דופי בעובדי הרכבת"

 

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן התייחס הבוקר (ב') לרמיזה של שר התחבורה ישראל כץ כאילו ועד עובדי הרכבת מעורב בשרשרת התקלות בקו ירשלים וכינה אותה "אומללה". לדברי ניסנקורן "אני מצר על כך שבמקום לקבל אחריות על הפאשלות והתקלות המרובות בנתיב הנסיעה החדש של הרכבת מירושלים לנמל התעופה, בוחר השר כץ להטיל דופי בוועד העובדים של הרכבת ובעובדיה המסורים. בשעה זו יש לשבח את האחריות הרבה ואת העבודה המקצועית של העובדים, שנדחקו על ידי כץ לפתוח את ציר הנסיעה החדש בנמהרות ובפזיזות - על אף שהרכבת עדיין לא הייתה מוכנה במלואה לתחילת הנסיעות בקו".

בתוך כך, ארגון נהגי האוטובוסים צפוי לעלות היום לירושלים בשיירת מחאה בטענה ל"אוזלת ידו של משרד התחבורה במאבק באלימות נגד נהגי האוטובוסים". ב-11 אמורה לצאת שיירה ממודיעין עם צפי להגיע לכנסת ב-12, נסיעה שעלולה ליצור פקקי ענק בכביש 1.

ישראל גנון, יו"ר ארגון הנהגים קורא לשר התחבורה לאמץ את מסקנות הארגון שהוגשו לשר הכוללות התקנת מצלמות מתא הנהג הישר לחמ"ל ארצי לדיווח בזמן אמת על "אלימות כלפי הנהגים".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות5 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

5.
כץ הביתה
ניפחו כל המספרים עם המנכ"ל וחבורת הבנדיתים ברשות יוגב והיום מחפסים ש"ג יוגב,צפריר,לאבי,אוחובסקי ,שריר ,ריזל ורשימה ללא סוף ...אלא למשפט ... תבדקו מה הם בישלו עם סמנכ"לית כספים ...קובינטורים ...כל הבניין של תפקידים ללא צורך מה שיכול אדם אחת לבצע פילחו למינימום עשרה....תבדקו...מנכ"ל אילון מתמודד עם המנגנון שבנו בנדיתים שרשומים . הוא צריך כמו צפריר לפטר כול המנגנון שהם בנו ולבנות מחדש ורק זה הדרך להצליח...
בוריס  |  19.12.18
2.
ידוע מי יצר היום את התקלה
כץ, הרי זה מאוד ברור מי עשה לך את התקלה היום ברכבת לירושליים. יש מי שחושש ממך , ומנסה להטיל עליך רפש מבלי להיחשף. הוא יעשה הכל כדי שהרכבת לירושליים תיתקע אחת לכמה ימים , דבר שיובלט מידית בעתונים ובטליבזיה. האיש הזה שמו בניימין נתניהו , שלא יתן לך להרים ראש מעל המים. חפש שם את האשמים , ולא בועד עובדי הרכבת.
shmil  |  17.12.18