אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
כחלון: "יש לנו תוכנית מסודרת למניעת עליות המחירים - ונציג אותה בקרוב" צילום: ארן דולב

כחלון: "יש לנו תוכנית מסודרת למניעת עליות המחירים - ונציג אותה בקרוב"

שר האוצר התייחס היום להתייקרויות במשק, "נמשיך להיאבק ולעשות את מה שדרוש לשכבות החלשות ולמעמד הביניים". על ההתייקרות של תעריפי החשמל אמר, "מי שקובע את המחירים הוא יו"ר רשות החשמל. התפקיד שלנו להביא לפניו נתונים חדשים ולשכנע אותו שניתן להפחית את התעריף"

17.12.2018, 16:30 | צבי זרחיה

"עלי לא מקובלות העלאות המחירים, יש לנו תוכנית מסודרת למניעת עליות המחירים ונציג אותה בקרוב. אין ספק שנמשיך להיאבק ולעשות את מה שדרוש לשכבות החלשות ולמעמד הביניים", כך אמר היום (ב') שר האוצר משה כחלון בישיבת סיעת "כולנו". הוא לא פירט את הצעדים שבכוונתו להפעיל.

קראו עוד בכלכליסט

בעניין המהלכים הנבחנים לדחיית ההתייקרות של תעריפי החשמל (בשיעור של 6.5% עד 8.1%) אמר, כי "מי שקובע את המחירים הוא יו"ר רשות החשמל ד"ר אסף אילת. התפקיד שלנו להביא לפניו נתונים חדשים ולשכנע אותו שניתן להפחית את התעריף". 

משה כחלון, צילום: דור מנואל משה כחלון | צילום: דור מנואל משה כחלון, צילום: דור מנואל

אשר לחשש מפריצת הגירעון אמר, כי "האג'נדה של 'כולנו' יותר הוצאה ציבורית. אני בעד הגדלת ההוצאה הציבורית, כלומר: יותר למורים, רופאים, ולעובדים סוציאלים. אני אומר לכם הוצאה ציבורית גבוהה היא סיוע לחלשים. בעל האמצעיים יודע לקחת רופא ומורה פרטי. הגעתי להגדיל את ההוצאות הציבורית. גם אם הגירעון לא יהיה לפי היעד אלא בשברירי אחוזים יותר בשנת 2018  - אנחנו במקום טוב. זה צדק שלא נעשה מזה שנים. אני מתקן את מה שקלקלו במשך שנים".

אשר לתחזית ההכנסות לשנת 2019, אמר כי "אין שום דבר מיוחד. כל הזמן הפרשנים מדברים על מה שאי אפשר לבדוק. במשך 5 שנות תקציב מעולם לא פתחנו את התקציב פעם אחת. לא פרצנו את מסגרת ההוצאה, לא חרגנו בגרעון. איפה כל הפרשנים? אפשר לבחון אותי. אני עוד רגע בשנה הרביעית לכהונתי. תבדקו אם היתה תקלה. תמיד רוצים לדון על מה שאי אפשר לבדוק".

כחלון העריך כי "בשנת 2019 יהיו השקעות אדירות במשק. אני במו"מ עם חברות אדירות על השקעות ואזקיטים ב-2019. הפרשנים מתווכחים על מה שא אפשר לבדוק".

שולח את האופוזיציה להירגע

כחלון תקף את הביקורת נגדו ואמר, "אני שמח שהתעורר השיח סוף סוף על יוקר המחיה, מצוקה, מחירי הלחם, חלב, חשמל, ומוצרים בסיסיים. סוף סוף מדברים על זה במדינה ואפילו ראשי מפלגות באופוזיציה מדברים. זה חזון אחרית הימים שאנשים מהאופוזיציה נזכרו שיש היום יוקר מחיה. תרגעו - אתם יכולים לפשוט את האפודים אנו מטפלים כבר שלוש וחצי שנים ביוקר המחיה שלא התחיל אתמול. הוא מטופל באוצר".

בפנייתו לאופוזיציה אמר כחלון, "נושא נוסף שטיפלתי הוא מונופול הסלולר, הם באים ללמד אותי איך לטפל במונופול. אני לא רוצה לומר מה התרומה שלהם למונופול.

"אני שברתי מונופולים, נאבקים בטייקונים יום יום ואני משלם את המחיר בכתבות עם השמצות. אני לא צריך אותם שיזכירו לי מהי מצוקה ועד כמה מחיר הלחם, חלב או חשמל חשובים. מי שנאבק בהם יום יום שעה שעה זה אני וסיעת כולנו".

"הנה העובדות: בשלוש וחצי השנים האחרונות מחירי החשמל, מים, ומזון ירדו. הפחתנו מכסים, סבסדנו צהרונים, הפעלנו חיסכון לכל ילד. צמצמנו פערים, העלנו את שכר המינימום ל-5,300 שקל, השכר הממוצע במשק עלה ב-12%. תירגעו חברים, אנו מטפלים בזה".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה