אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
צרפת תטיל מס חדש על ענקיות טכנולוגיה בינלאומיות בהן גוגל ופייסבוק צילום: איי פי

צרפת תטיל מס חדש על ענקיות טכנולוגיה בינלאומיות בהן גוגל ופייסבוק

שר האוצר הצרפתי ברונו לה מר הודיע כי צרפת תטיל מס מקומי חדש על קבוצות טכנולוגיה בינלאומיות החל מתחילת 2019, מהלך שצפוי להכניס לקופת המדינה 500 מיליון דולר מדי שנה

18.12.2018, 11:43 | שירות כלכליסט

צרפת מאיצה את תכניותיה להטלת מס חדש על קבוצות טכנולוגיה גדולות החל מינואר 2019 מבלי להמתין להסכם מס כלל-אירופי, זאת בעוד לחציה הפיננסיים מתגברים בעקבות צעדים שננקטו כדי לפייס את אנשי מחאת האפודים הצהובים.

קראו עוד בכלכליסט

שר האוצר הצרפתי ברונו לה מר אמר לעיתונאים אתמול שצרפת תטיל מס מקומי חדש על קבוצות טכנולוגיה בין לאומיות גדולות כמו גוגל ופייסבוק החל מתחילת 2019, מהלך שצפוי להכניס לקופת המדינה 500 מיליון דולר מדי שנה. התזמון הנוכחי של כניסת המס החדש לתוקף מקדים בשלושה חודשים את התכנון המקורי.

עמנואל מקרון נשיא צרפת , צילום: איי פי עמנואל מקרון נשיא צרפת | צילום: איי פי עמנואל מקרון נשיא צרפת , צילום: איי פי

בתחילת החודש אמר לה מר שהוא נותן לעצמו "עד מרץ להשיג הסכם לגבי מיסוי ענקיות הטכנולוגיה", שאחריו צרפת תפעל לבדה אם לא תצליח לשכנע את חברותיה באיחוד האירופי להסכים למס כלל-אירופי. עם זאת, המהלכים האחרונים מצד נשיא צרפת עמנואל מקרון להפיג את המחאה האנטי-ממשלתית של האפודים הצהובים, הביאו את תקציב המדינה לכדי גירעון של מעל 3% והותירו את צרפת בחיפוש אחר מקורות הכנסה חדשים.

הצעדים עליהם הוכרז ע"י הנשיא אתמול, שכוללים את העלאת שכר המינימום, נראה שהוציאו באופן מיידי את העוקץ מתנועת המחאה אשר קמה בעקבות תכניות להטיל "מס-ירוק" על דלק והרחיבה את עילתה המוצהרת לאיכות החיים בצרפת בכלל ולאי שביעות רצון מתפקודו של מקרון. בשבת האחרונה יצאו 66,000 מפגינים לרחובות צרפת, מחצית הכמות שיצאה לרחובות שבוע קודם לכן, והרבה פחות מ-287,000 מפגינים שהשתתפו בהפגנות לפני חודש. אך צעדי הפיוס שנקט מקרון העלו גם שאלות ברחבי אירופה לגבי מחויבותה של צרפת לא לעבור את קו הגירעון של 3% כפי שהוסכם ע"י חברות האיחוד. עם קיצוצים בהוצאות והכנסה נוספת, כולל זו שתנבע מהמס על חברות הטכנולוגיה, צרפת מקווה לשמור על שיעור הגירעון שלה על 3.2%, כך על פי ראש ממשלת צרפת אדוארד פיליפ.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות