אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תנובה בעקבות אסם? פותחת פתח לכחלון לביטול ייקור מוצריה צילום: צביקה טישלר

תנובה בעקבות אסם? פותחת פתח לכחלון לביטול ייקור מוצריה

ענקית המזון מוכנה לבטל את התייקרות מחירי מוצרי החלב שאינם בפיקוח, שנכנסה לתוקף באוגוסט, אם המדינה תאמץ את המלצת ועדת המחירים ותוזיל את מחיר החלב הגולמי. תנובה: "כאשר מחיר החלב הגולמי יירד בשיעור דומה לעלייתו בשנתיים האחרונות - נוזיל את מוצרי החלב"

19.12.2018, 17:56 | נורית קדוש

המו"מ הלילי בין אסם לשר האוצר משה כחלון, שהוביל לביטול העלאת המחירים בשיעור של 4.5% שעליה הודיעה החברה בשבוע שעבר, נותן פתח לביטול גל ההתייקרויות.

קראו עוד בכלכליסט

תנובה, מוכנה לבטל את התייקרות מחירי מוצריה שאינם בפיקוח, שנכנסה לתוקף באוגוסט, אם המדינה תפחית את מחיר המטרה (מחיר החלב הגולמי - נ"ק), בהתאם להמלצת ועדת הפיקוח על המחירים מחודש מרץ.

מדף הגבינות של תנובה בסופר, צילום: אוראל כהן מדף הגבינות של תנובה בסופר | צילום: אוראל כהן מדף הגבינות של תנובה בסופר, צילום: אוראל כהן

מתנובה נמסר כי "המדינה היא זו שקובעת את מחיר החלב בישראל, כשם שהיא קובעת את מחיר הדלק, החשמל והמים.

בשנתיים האחרונות העלתה המדינה את מחיר החלב הגולמי שאותו מחויבות המחלבות לרכוש על פי חוק בכ-10% בממוצע.

"כפי שהמדינה לקחה על עצמה לטפל במחיר החשמל", ממשיכה תנובה, "אנו מצפים ומקווים שתצליח להוריד את מחיר החלב הגולמי בכ-21 אגורות, כפי שהציגה בעמדתה בבג"צ. כאשר מחיר החלב הגולמי יירד בשיעור דומה לעלייתו בשנתיים האחרונות, תנובה תוריד את מחירי מוצרי החלב".

מהלך זה של החברה יוצא לדרך, אחרי החלטת בג"צ שדן הבוקר בעתירה שתנובה הגישה נגד כחלון לפני חצי שנה, על רקע סירובו של שר האוצר לאשר את המלצת ועדת המחירים להעלות את מחיר מוצרי החלב בפיקוח ב-3.4%.

בתום הדיון, קבעו השופטים כי לא ניתן להמשיך ולהמתין עם המלצת הוועדה הממתינה מזה כשנה ויש לתחום את טווח הזמן במהלכו יהיה על המדינה לקיים את הסכם החלב שנחתם עם הרפתנים ואשר אמור להוביל לירידת מחיר המטרה, שתצמצם את היקף ההתייקרות הנדרשת לצרכן.

השופטים תחמו את תקופת ההמתנה ל-30 יום ואם עד אז לא ייושם הסכם החלב, המדינה תידרש לאמץ את המלצת ועדת המחירים ולהעלות את מחירי החלב שבפיקוח.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

23 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
הרווח של אוסם על המוצרים פי עשרות מתנובה..
כחלון ממשיך לרמות את הציבור והציבור אוכל את הרמאות! בזמן שהוא והמדינה שולטים על העלויות העיקריות קרי דיור, דלק, חשמל מים וכוי.. הוא מנסה להסיט את האש לשוק היצרני ולמוצרים שעולים שקלים בודדים.. המצחיק בכל זה שלאוסם יש מוצרים רווחיים מאוד בשונה מתנובה וטרה שיעלו בעוד מספר חודשים..
חרטא ברטא  |  21.12.18
לכל התגובות