אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הטבה על תנאי: שמירת שבת דוחה הוזלת ביטוח רכב צילום: עומר מסינגר

בלעדי לכלכליסט

הטבה על תנאי: שמירת שבת דוחה הוזלת ביטוח רכב

ח"כ רועי פולקמן נגד ח"כ ניסן סלומינסקי: מעכב בוועדת החוקה את הוזלת ביטוח החובה לרכב רק כדי לקדם עוד הנחה לציבור הדתי

20.12.2018, 06:51 | רחלי בינדמן

האם יו"ר ועדת החוקה ח"כ ניסן סלומינסקי ממשיך לעכב את הוזלת ביטוחי הרכב לציבור רק בגלל דאגתו לציבור הנוסעים הדתי? ל"כלכליסט" הגיע מכתב ששלח אליו בעניין אתמול ח"כ רועי פולקמן.

קראו עוד בכלכליסט

סלומינסקי. "הכדור אצל האוצר", צילום: אלכס קולומויסקי סלומינסקי. "הכדור אצל האוצר" | צילום: אלכס קולומויסקי סלומינסקי. "הכדור אצל האוצר", צילום: אלכס קולומויסקי

משרד האוצר ורשות שוק ההון מנסים כבר שלוש שנים לדרוש מחברות הביטוח לתת הנחה בתעריף ביטוח החובה לרכב למחזיקי קילומטראז' נמוך. מי שהכשיל את המהלך היה ח"כ סלומינסקי, שבדיון בינואר 2016 התנה את אישורו בהנחה נוספת למי שרכבו מושבת יום בשבוע. סלומינסקי טען כי השבתת הרכב ליום בשבוע מפחיתה שביעית מהסיכון לתאונות בשבוע, ולא הואילו הסברי נציגי רשות שוק ההון כי נהגים שאינם נוסעים בשבת לא תמיד נוסעים פחות בשאר ימי השבוע.

כעת מנסה ח"כ פולקמן להחיות את הרעיון. "אישור ההצעה לתמחור מוזל על שימוש מועט לא מקודם משום שמונחת על השולחן הצעתך כי שומרי שבת יקבלו הנחה קטגורית בביטוח חובה בלי שזו תותנה בהתייחסות במספר הקילומטרים שצובר הנהג — לאור העובדה כי בשבת הרכב מושבת אף הוא מנסיעה", כתב פולקמן.

פולקמן הוסיף כי, "כוונת הנוהל היתה להקל, לדוגמה, על משפחות צעירות שעושות שימוש ברכב בעיר להסעת ילדים למסגרות ונסיעה לעבודה. שעות נסיעה מועטות מורידות את הסיכויים לביצוע תאונה, ובשל כך מתאפשר להוריד את מחיר הביטוח". פולקמן תקף את הצעת סלומינסקי: "הצעתך חסרת היגיון משום שאין בהשבתת רכב ליום בשבוע כדי להעיד על מרחק הנסיעה שמבצע הנהג ביתר ימי השבוע". פולקמן קרא לסלומינסקי לשוב לדיונים ולשקול חלופות.

ח"כ סלומינסקי אמר ל"כלכליסט" כי "התניות כאלה הן הדרך להגיע להבנות. לאחרונה נפגשתי עם נציג האוצר ואמרתי לו שהכדור אצלו. לא מעט חברות ביטוח נותנות הנחות בביטוח מקיף על אי נסיעה בשבת. נראה שהן מבינות שזה שווה להן".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
הגינות
הדבר המתבקש מכל העולה מהדיון הנ"ל, הוא, שיציגו את הנתונים הפשוטים : כמה תביעות בגין תאונות מוגשות ע"י מבוטחים שומרי שבת בכל שנה. נמצא להערכתי שמספר התביעות קטן לא רק ביחס למס ימי הנסיעות שלהם אלא גם ביחס למספרם. ביחס לאחוזם מכלל המבוטחים. בכל מקרה תשלום כספי ביטוח עבור רכב נכון והוגן שיהיה ביחס לק"מ שהרכב נוסע על הכביש. באשר לשבת מכיון שהרכב אינו על הכביש כלל אזי סבירות לתביעה בגין תאונה היא אפס. לא רק מצד הנהג הדתי. אלא אפילו אדם אחר שנהג לא נכון ופגע ברכב אחר לא יפגע בדתי כי הוא אינו על הכביש
יצחק  |  26.12.18
11.
ביטוח
הגיוני שמי שלא נוסע פעם בשבוע יקבל הנחה על היום שהוא לא נוהג בהצהרה שלא ינהג באותו יום ואם ינהג לא מכוסה בביטוח ..למה אדם ששומר שבת, שלא נוהג בשבת צריך לשלם על ביטוח שהוא לא צריך ...בשנה יש 48 שבתות וביטוח ליום יכול לעלות בין 50-100. זאת אומרת מי ששומר שבת ישלם בחינם סכום ענק לחינם אני לא שומר שבת אך ההגיון שלי חושב כך
‫בגוסוו  |  23.12.18
8.
גרוע גרוע גרוע
תימכור ביטוח החובה צריך להיות דבר פשוט , יותר מידי פרמטרים בסופו של דבר רק הצרכן מבולבל , צריך מחיר אחיד לפי קבוצות גיל והנחה רק על אביזרי בטיחות מונעי תאונות וזהו . התחרות תהיה על המקיף או על הצד ג מבחינת המחיר . גילוי נאות אני סוכן ביטוח. פעם גם היה רעיון שביטוח החובה ישולם דרך התידלוק , כל תידלוק יהיה סכום שמופרש בעבור ביטוח החובה. זאת השיטה הכי נכונה למדידת נסיעה .
אייל  |  20.12.18
לכל התגובות