אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
פרשת הטלק המסרטן של ג'ונסון & ג'ונסון נחתה בהודו צילום: רויטרס

פרשת הטלק המסרטן של ג'ונסון & ג'ונסון נחתה בהודו

יצרנית מוצרי התינוקות תצטרך להתמודד עם בדיקות שערך הרגולטור ההודי למוצרי החברה. לא מן הנמנע כי תיפתח בהמשך חקירה רשמית

20.12.2018, 10:47 | שירות כלכליסט

פרשת ג'ונסון אנד ג'ונסון, שבמסגרתה נטען כי החברה ידעה במשך שנים כי אבקת הטלק מתוצרתה מכילה רכיבים מסרטנים, רחוקה מלהסתיים. צוות של 100 מומחים מטעם הרגולטור ההודי הגיע אתמול אל מתקני ייצור ואתרי סיטונאות והפצה של יצרנית מוצרי התינוקות, ואסף דגימות של המוצר. כך על פי דיווח של סוכנות הידיעות רויטרס.

קראו עוד בכלכליסט

טלק של ג טלק של ג'ונסון אנד ג'ונסון | צילום: רויטרס טלק של ג

"דגימות של כל סוגי האבקה יישלחו לבדיקות", אמר גורם רשמי ל"טיימס אוף אינדיה". ארגון הפיקוח על תקני תרופות (CDSGO), גוף ממשלתי הודי, הוסיף כי אין ודאות שתיפתח חקירה רשמית בנושא. אם אכן תתקיים, ג'ונסון אנד ג'ונסון צפויה לספוג מכה נוספת משוק פוטנציאלי של 1.3 מיליארד אנשים.

בסוף השבוע נחשף תחקיר רויטרס בנושא, לאחר בחינת מסמכים פנימיים של החברה ועדויות אחרות. התחקיר העלה כי בין 1971 ועד ראשית שנות ה־2000, הראו תוצאות בדיקות נוכחות מטרידה של החומר הרעיל אסבסט בטלק. בכירי ג'ונסון אנד ג'ונסון בחרו שלא לדווח על הממצאים לרגולטור או לציבור. בעקבות הפרסומים צנחה מניית החברה ב־13% ושוויה נחתך ב־50 מיליארד דולר.

לפי שעה ג'ונסון אנד ג'ונסון דוחה את הטענות נגדה. המנכ"ל אלכס גורסקי מסר בהצהרה רשמית, כי "בהתבסס על הביצועים החזקים והמתמשכים שלנו, וחשוב מכך, על האמון שיש לנו בהתפתחות העסק שאנחנו מנהלים, הדירקטוריון וצוות ההנהלה מאמינים כי השקעה במניות החברה היא הזדמנות אטרקטיבית".

בתוך כך הודיעה החברה מוקדם יותר השבוע על כוונתה לבצע רכישה חוזרת של מניות בשווי 5 מיליארד דולר. בנוסף, היא השיקה קמפיין פרסומי בעיתונות המודפסת ובאתרי חדשות תחת הסלוגן: "מדע. לא סנסציות".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות