אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
שוב: נמל התעופה גטוויק בלונדון הושבת בגלל רחפן צילום: שאטרסטוק

שוב: נמל התעופה גטוויק בלונדון הושבת בגלל רחפן

אחרי שהושבת למשך יותר מ-30 שעות ונפתח חלקית - שוב הושהו ההמראות והנחיתות מנמל התעופה בעקבות רחפן שנצפה סמוך למקום. זמן קצר לאחר מכן חודשה הפעילות

21.12.2018, 21:16 | ynet
נמל התעופה גטוויק בלונדון שבבריטניה סגר הערב (ו') שוב את מסלולי ההמראות והנחיתות בשל דיווחים על רחפן שנצפה סמוך למקום. זמן קצר לאחר מכן דווח כי הפעילות במקום חודשה.

קראו עוד בכלכליסט

היום, יותר מיממה לאחר שהושבת עקב הרחפן המסתורי שטס סמוך לו, נמל התעופה גטוויק בבריטניה שב לפעילות חלקית. הבוקר נחתה טיסה משנגחאי של חברת תעופה סינית, הטיסה הבינלאומית הראשונה שנחתה בו - וכמה דקות לאחר מכן המריא לפינלנד מטוס של חברת תעופה נורבגית.

לפי ה"דיילי מייל" הבריטי, 760 טיסות בוטלו בתקרית הראשונה ו-110 אלף נוסעים קורקעו כתוצאה ממה שבבריטניה סבורים כי הוא ניסיון שיבוש מכוון - ימים ספורים לפני חג המולד. אם גם היום גטוויק לא היה חוזר לפעילות, מספר הנוסעים שתוכניותיהם שובשו היה מזנק ל-350 אלף איש, אבל לפחות בשעות הבוקר נראו ניצני אופטימיות.

אמש, אז נצפה שוב הרחפן, קראו בנמל התעופה לנוסעים שטיסתם תוכננה להיום להתעדכן מול חברות התעופה השונות לפני הגעתם לשדה.

נמל תעופה, צילום: שאטרסטוק נמל תעופה | צילום: שאטרסטוק נמל תעופה, צילום: שאטרסטוק

במקביל, כוחות רבים המשיכו זה היום השלישי בחיפושים אחר מפעיל הרחפן - אך ללא הועיל. גם כוחות צבא נשלחו לסייע בחיפושים ושר ההגנה גאווין וויליאמסון אמר כי לכוחות יש "מגוון יכולות ייחודיות". ב"דיילי מייל" דווח כי צלפים נצפו לאורך המסלול בשדה - מוכנים ליירוט הרחפן.

למרות שבתחילה במשטרת בריטניה שללו את אפשרות היירוט, מחשש שאנשים ייפגעו מכדורים תועים, גורם בכיר במשטרה אמר כי לאחר שיתר האופציות כשלו, אפשרות זו נשקלה מחדש. "זו אופציה טקטית", אמר קצין המשטרה ג'ייסון טינגלי בדברים שצוטטו ברשת BBC, לפני פתיחת השדה מחדש לפעילות חלקית.

טינגלי ציין כי המשטרה אינה יודעת מהו סוג הרחפן שמפריע לחייהם של נוסעים רבים כל כך, אך לדבריו הוא עבר "התאמות" במטרה לאפשר את השיבוש הקשה. הרשויות קראו לכל מי שצילם אותו ליצור קשר עם המשטרה. הקצין הבריטי הוסיף כי למרות שלא בוצעו עדיין מעצרים - למשטרה יש כבר כיווני חקירה וכמה "בעלי עניין".

גטוויק נמצא 50 ק"מ מדרום ללונדון. בבריטניה רק נמל התעופה הית'רו בלונדון עמוס ממנו. שלשום היו אמורים להגיע לגטוויק 115 אלף נוסעים. מדובר בהשבתה הגדולה ביותר בנמל התעופה מאז 2010 - אז השבית ענן אפר וולקני את הטיסות בצפון אירופה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות