אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
משירות היערות ועד נאס"א: העובדים שייפגעו אם הממשל בארה"ב יושבת צילום: בלומברג

משירות היערות ועד נאס"א: העובדים שייפגעו אם הממשל בארה"ב יושבת

הממשל הפדרלי יושבת אם לא יושג פיתרון בקונגרס עד חצות שעון ארה"ב בנוגע לדרישת טראמפ להקצות מימון לחומה עם מקסיקו. במצב כזה - 380 אלף עובדים ייצאו לחופשה כפויה ו-420 אלף יעבדו ללא שכר

21.12.2018, 22:23 | שירות כלכליסט

יותר מ-380 אלף עובדים פדרליים צפויים לצאת לחופשה כפויה ללא תשלום אם השבתת הממשל האמריקאי תצא אל הפועל בסוף השבוע, בעוד ש-420 אלף עובדים צפויים לעבוד ללא שכר - כך על פי תחזיות של מחוקק בכיר בוועדת ההקצבות של הסנאט.

קראו עוד בכלכליסט

לפי הדיווח הערב (ו') במרקטווץ', העובדים שייצאו לחופשה ללא תשלום בניגוד לרצונם כוללים, בין היתר, 52 אלף עובדי מס הכנסה, 41 אלף עובדים של משרד המסחר, בסביבות 28,800 עובדי שירות היערות וכ-16,700 עובדי נאס"א.

הקונגרס האמריקאי, צילום: בלומברג הקונגרס האמריקאי | צילום: בלומברג הקונגרס האמריקאי, צילום: בלומברג

העובדים שיעבדו ללא שכר כוללים 41 אלף אנשי אכיפת חוק וקצינים משפטיים, כ-53 אלף עובדים של רשות ביטחון התחבורה ו-54 אלף אנשי מכס והגנה על גבולות. כך נמסר ממשרד הסנטור של ורמונט פטריק ליהי, סגן יו"ר ועדת ההקצבות של הסנאט. בהשבתות ממשל בעבר, העובדים הפדרליים שנפגעו קיבלו שכר בסופו של דבר.

כפי שדווח מוקדם יותר היום, דרישתו של נשיא ארה"ב טראמפ להקצאת מימון לבניית החומה בגבול עם מקסיקו, מקרבת את הממשלה הפדרלית להפסקת פעילותה אם לא יושג פיתרון עד חצות שעון ארה"ב; בית הנבחרים, שהרוב בו עדיין רפובליקאי, אישר אמנם אתמול הקצאת 5.7 מיליארד דולר למימון החומה - אך ככל הנראה ההצעה תבוטל ע"י הסנאט.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות