אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
סיגל רגב רוזנברג מונתה למנכ"לית קופת חולים מאוחדת צילום: רמי זרנגר

סיגל רגב רוזנברג מונתה למנכ"לית קופת חולים מאוחדת

סמנכ"לית הכספים בכללית גברה בקרב על התפקיד על מנהל בית החולים פוריה ד"ר ארז און - והפכה לאשה הראשונה שמנהלת קופת חולים

23.12.2018, 22:12 | אדריאן פילוט

עוד תקרת זכוכית נשברת: לראשונה אישה תנהל קופת חולים בישראל. סיגל רגב רוזנברג, סמנכ"לית הכספים בכללית, ששימשה עד לפני שנה כסמנכ"לית הכספים של מאוחדת, נבחרה למנכ"לית קופת חולים מאוחדת.

קראו עוד בכלכליסט

רגב רוזנברג תחליף בתפקיד את זאב וורמברנד, שפרש מהקופה אחרי 5 שנים כמנהל. רגב רוזנברג גברה בסיבוב האחרון על ד''ר ארז און, מנהל בית החולים פוריה.

סיגל רגב-רוזנברג, המנכ"לית החדשה של מאוחדת, צילום: רמי זרנגר סיגל רגב-רוזנברג, המנכ"לית החדשה של מאוחדת | צילום: רמי זרנגר סיגל רגב-רוזנברג, המנכ"לית החדשה של מאוחדת, צילום: רמי זרנגר

ועדת האיתור בראשות שופט בית המשפט העליון (בדימוס) אליקים רובינשטיין, שמינה יו"ר הקופה איל גבאי מסר את החלטתו בעניין המינוי לפני דקות ספורות.

סיגל רגב רוזנברג מונתה רק בשנה האחרונה לסמנכ"לית הכללית, הקופה הגדולה במדינה שבה חברים מחצית מאזרחי המדינה. רגב רוזנברג הגיעה לכללית דווקא אחרי שכיהנה שנים ארוכות כסמנכ''לית הכספים של קופת חולים מאוחדת. שמה גם הוזכר במירוץ הצמוד והמותח לתפקיד מנכ"ל הכללית, שבו זכה בסופו של דבר פרופ' אהוד דודסון.

קופת חולים מאוחדת היא הקופה שנמצאת במצב הפיננסי הטוב ביותר בכל מערכת הבריאות וגירעונה עמד ב-2017 על 67 מיליון שקלים בלבד. עם זאת, מדובר בזינוק חד לעומת 2016, אז עמד הגירעון על 18 מיליון שקלים בלבד.

הקופה משרתת כ-1.1 מיליון ישראלים (כ-14% מסך המבוטחים), הקופה השלישית בגודלה במערכת, והיא חזקה במיוחד במחוז ירושלים ורחובות. היא מעסיקה כ-11 אלף עובדים, מתוכם כ-7,500 שכירים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות