אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בצל המפולת: נוקד מקימה קרן גידור שתתמקד בהשקעות באג"ח בישראל צילומים: יובל חן, תומי הרפז

בצל המפולת: נוקד מקימה קרן גידור שתתמקד בהשקעות באג"ח בישראל

בזמן שהציבור מתרחק מהשקעה באג"ח כמו מאש, החליטו רועי ורמוס ושלומי ברכה להקים קרן גידור חדשה להשקעות מסוג זה בדיוק. במקביל, השקיעה נוקד 30 מיליון שקל במניות אטראו

26.12.2018, 08:01 | רחלי בינדמן וצלי גרינברג

קבוצת קרנות הגידור של רועי ורמוס, מקימה קרן גידור חדשה שתתמקד בהשקעות באג"ח בישראל, כך נודע ל"כלכליסט". הקרן החדשה תתמקד רק באג"ח ותהיה בעלת מאפיינים יחסית סולידיים לקרן הראשונה של נוקד ‑ נוקד אופורטיוניטי, שמתמחה גם היא בשוק המקומי ומתמקדת באג"ח בדירוגים נמוכים ובמניות. את הקרן החדשה ינהל רונן גרשון, מנהל ותיק בבית ההשקעות פסגות, שלא פעם כיכב בדירוגי הקרנות של "כלכליסט" ורף ההשקעה המינימלי בה הוא מיליון דולר. 

קראו עוד בכלכליסט

מדובר בתזמון מעניין להקמת קרן מסוג זה על רקע המפולת בשוקי המניות והאג"ח. בזמן שהציבור בורח מקרנות הנאמנות המתמחות בעיקר בהשקעה באג"ח בישראל, זו עשויה להיות הזדמנות לשחקנים מתוחכמים להיכנס לשוק ולקנות אג"ח במחירי סוף עונה. כמובן שהירידות עוד עשויות להעמיק, אך חלק מהאג"ח יורדות בימים האחרונים בגלל פאניקה של הציבור, שממהר למכור ומחייב את מנהלי הקרנות למכור בשוק ולא מסיבה כלכלית אמיתית. לכן, לצד אג"ח של חברות שבאמת עלולות להיקלע לסחרור יש לא מעט אג"ח מעניינות להשקעה.

זו תהיה הקרן החמישית של נוקד לצד נוקד אופורטיוניטי, נוקד אקוויטי (קרן מניות), נוקד לונג (שמתמחה במניות קטנות יחסית בישראל) ונוקד גלובל אקוויטי. מנהלי ההשקעות המובילים בקרנות של נוקד הם שלומי ברכה ושי יצחקי, בעבר מנהל השקעות בכיר בחברת הביטוח הפניקס.

הקרנות של נוקד ייצרו תשואות לא רעות מתחילת השנה ועד סוף נובמבר. קרן נוקד אקוויטי לדוגמה, שהוקמה לפני כשנתיים וחצי, רשמה תשואה של כ־35% שמגלמת תשואה של כ־12% בשנה. לא ברור מה קרה לתשואות בדצמבר בעקבות המפולת, והאם הקרנות של ורמוס וברכה ידעו למנף את הירידות ולהשתמש בפוזיציות גידור כדי לרדת פחות מהשוק. תקופות כאלה הן שעת המבחן האמיתית של קרנות הגידור. בארה"ב, אגב, קרנות הגידור מתמודדות עם אחת השנים הקשות בתעשייה ורבות מהן נאלצו להיסגר בגלל חולשה בביצועים.

בתוך כך, נוקד קפיטל מגדילה את אחזקתה בחברת אטראו שוקי הון, המחזיקה במחצית מבית ההשקעות ילין לפידות. נוקד רכשה מניות החברה ב־12.95 מיליון שקל, ובכך מגדילה את אחזקתה ל־8.71% ומשלימה השקעה של 30 מיליון שקל בחברה.

נוקד הפכה לבעלת עניין באטראו כבר ביוני השנה. גורמים בשוק ההון מספרים ל"כלכליסט", כי העניין של נוקד באטראו הוא בעיקר לנוכח הגעה להסכמות עם ילין לפידות לגבי מדיניות חלוקת הדיבידנד. לפני כשבוע חולק דיבידנד של 15 מיליון שקל וב־2019 מתוכננים להיות מחולקים כ־100% מרווחי החברה.

ילין לפידות נסחרת בבורסה באמצעות מחזיקתה — אטראו, שמנייתה רשמה תשואה שלילית של 33.86%‑ מתחילת השנה ותשואה שלילית של 7.26%‑ מתחילת חודש דצמבר. לדברי גורמים בשוק, "פוזיציה בחברה אמנם לא נראית בימים אלו כמקום האטרקטיבי להיות בו, אבל החברה בקצב רווחיות של 140 מיליון שקל בשנה, ויש לה עוד 30 מיליון של בקופה. לטווח הבינוני יהיה קשה להפסיד בה כסף".

הערכות בשוק הן, כי החברה נסחרת בחסר של עשרות אחוזים, ובשוק מציינים, כי "מדובר בבית השקעות שמייצר רווח ממוצע של 120%‑130% לשנה". בשבוע שעבר נודע, כי נוקד נכנסה לאחזקה מהותית באלקטרה צריכה והפכה לבעלת עניין לאחר רכישה של כ־590 אלף מניות בכ־24.1 מיליון שקל, שהביאה לעליית אחזקתה ל־7.4% בחברה. ובמהלך החודש האחרון, רכשה כ־1.66 מיליון ממניות מאלקטרה צריכה ב־70 מיליון שקל.

מימין: רועי ורמוס ושלומי ברכה, בעלי נוקד קפיטל , צילומים: יובל חן, תומי הרפז מימין: רועי ורמוס ושלומי ברכה, בעלי נוקד קפיטל | צילומים: יובל חן, תומי הרפז מימין: רועי ורמוס ושלומי ברכה, בעלי נוקד קפיטל , צילומים: יובל חן, תומי הרפז

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות