אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המשנים ליועמ"ש: האישור להקמת הפקולטה לרפואה באריאל עלול להתבטל

המשנים ליועמ"ש: האישור להקמת הפקולטה לרפואה באריאל עלול להתבטל

הסיבה: חברת הוועדה לתכנון ולתקצוב של המל"ג, ד"ר רבקה ודמני, נפגשה כמה חודשים לפני האישור עם רקטור האוניברסיטה לדיון על העסקתה באוניברסיטה תוך קידומה לדרגת פרופסור

27.12.2018, 13:21 | שחר אילן

המשנים ליועץ המשפטי לממשלה, רז נזרי (ציבורי-חוקתי) ודינה זילבר (ציבורי-מנהלי), הודיעו למועצה להשכלה גבוהה ולאוניברסיטת אריאל כי האישור שניתן לאוניברסיטה לפתוח פקולטה לרפואה עלול להתבטל. זאת בשל החשד שחברת הוועדה לתכנון ולתקצוב של המל"ג (ות"ת) ד"ר רבקה ודמני פעלה בנושא זה בניגוד אינטרסים.  

קראו עוד בכלכליסט

בין היתר דורשים נזרי וזילבר מאוניברסיטת אריאל להודיע לכל הנרשמים ללימודי הרפואה שצפויים להתחיל בשנה הבאה, כי האישור להפעלת הפקולטה עלול להתבטל.

ביולי האחרון אישרה ות"ת הקמת הפקולטה לרפואה באריאל. זאת לאחר ששורת מינויים שביצע שר החינוך נפתלי בנט הביאה רוב לאנשיו בוועדה. ההחלטה על הקמת הפקולטה לרפואה בשטחים נחשבת בעיניו לאחר מהישגיו הפוליטיים העיקריים במשרד. הוא הביא אותה כדוגמה מרכזית להמחשת הצהרותיו כי "שברנו את קרטל האוניברסיטאות" ו"האקדמיה חדלה להיות המגרש הביתי של שוברים שתיקה והשמאל הציוני".

רז ניזרי, המשנה ליועמ"ש, צילום: אלכס קולומויסקי רז ניזרי, המשנה ליועמ"ש | צילום: אלכס קולומויסקי רז ניזרי, המשנה ליועמ"ש, צילום: אלכס קולומויסקי

אחד המינויים של בנט בות"ת היא כאמור ד"ר רבקה ודמני. לאחר אישור הקמת הפקולטה לרפואה באריאל התברר שודמני נפגשה בדצמבר 2017 עם רקטור אוניברסיטת אריאל פרופ' מיכאל וינוגרד לדיון על העסקתה באוניברסיטה תוך קידומה לדרגת פרופסור.

דינה זילבר, המשנה ליועמ"ש דינה זילבר, המשנה ליועמ"ש דינה זילבר, המשנה ליועמ"ש

במכתב ששלחו נזרי וזילבר לוינוגרד ולמנכ"ל המל"ג מתניהו אנגלמן הם כותבים כי "מבלי להטיל דופי באיש סברנו שהעדויות שהובאו בפנינו עשויות להעיד על כך שהיה על ודמני לדווח ליועצת המשפטית של המל"ג כבר כשעלתה האפשרות שאוניברסיטת אריאל תמנה אותה למשרת פרופסור והיה עליה לכאורה להימנע מלטפל בעניינים הנוגעים לאוניברסיטה מינואר 2018 ואילך".

הם מציינים ש"משמעותה של קביעה משפטית זו ככל שתתקבל היא שהמל"ג והות"ת עשויים להידרש לדיון מחדש בענייני הנוגעים לאוניברסיטת אריאל בנושאים שבהם היעדרותה של ד"ר ודמני מהדיון הייתה עשויה להשפיע על תוצאותיו".

לדבריהם "אין צורך להזכיר כי קביעה זו ככל שתעשה סופית על ידנו לאחר בחינת התייחסותכם עלולה השפיע על החלטת ות"ת לאשר את הקמת הפקולטה לרפואה באריאל שהתקבלה בתמיכת 4 מבין 7 הנוכחים". הם מדגישים כי ייתכן שיהיה צורך לבדוק החלטות נוספות.

זילבר ונזרי מבקשים את תגובת אוניברסיטת אריאל כולל התייחסות לפגיעה האפשרית בה אם תבוטל ההחלטה על הקמת הפקולטה לרפואה. זאת, בשל ההסתמכות של המוסד וגורמים נוספים על ההחלטה להקמת הפקולטה.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות