אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
גנץ הגיש בקשה לרשום את מפלגתו החדשה: "חוסן לישראל" צילום: אלכס קולומויסקי

בחירות 2019

גנץ הגיש בקשה לרשום את מפלגתו החדשה: "חוסן לישראל"

לפי הסקרים האחרונים, מפלגה בראשותו של הרמטכ"ל לשעבר בני גנץ משיגה 13-16 מנדטים. מנהלי הקמפיין הם איתי בן חורין וטל אלכסנדרוביץ. בכוורת - משה תאומים וסמי סגול

27.12.2018, 14:59 | צבי זרחיה

בני גנץ הגיש היום (ה') בצהריים לרשם המפלגות בקשה לרשום את מפלגתו החדשה - תחת השם "חוסן לישראל".

קראו עוד בכלכליסט

גנץ החליט להתמודד בראשות מפלגה עצמאית עם זאת לא מן הנמנע שעד לבחירות יבצע חיבורים עם מפלגות אחרות. באחרונה פורסם על מו"מ המתנהל בין גנץ לבין הרמטכ"ל ושר הביטחון לשעבר משה בוגי יעלון. לפי הדיווחים, השניים יקימו שתי מפלגות נפרדות שעשויות לרוץ במשותף בבחירות הקרובות לכנסת בראשותו של גנץ.

בסקרי דעת הקהל האחרונים משיגה מפלגתו של גנץ 13 עד 16 מנדטים. מנהלי הקמפיין הם איתי בן חורין וטל אלכסנדרוביץ שניהלו ב-2013 את הקמפיין של שלי יחימוביץ ומפלגת העבודה ושל אבי ניסנקורן מול יחימוביץ על ראשות ההסתדרות. השניים ניהלו קמפיינים גם לטל אוחנה, זאב בילסקי, ומיכאל ביטון שמוזכר כמי שעשוי להיות ברשימה. בין האישים שנמצאים ב"כוורת" של גנץ: חילי טרופר שפועל להקמת המפלגה, הפרסומאי משה תאומים ואיש העסקים סמי סגול.

בני גנץ, צילום: אלכס קולומויסקי בני גנץ | צילום: אלכס קולומויסקי בני גנץ, צילום: אלכס קולומויסקי

לפני כשבועיים פורסם ב"כלכליסט" כי חברת הסייבר המימד החמישי שבראשה עומד בני גנץ נסגרה. החברה פיטרה את כל עובדיה ומכרה את הפעילות שלה. נשיא המימד החמישי רם בן-ברק אמר אז ל"כלכליסט" כי "החברה משנה פעילות. מכרנו את המוצרים שלנו ואכן פיטרנו את העובדים, אבל הכל נעשה בצורה מסודרת ובלי דרמה. היו לנו בעיות עם משקיעים והחלטנו לשנות כיוון. העובדים והספקים קיבלו את מה שמגיע להם".

גנץ מונה ליו"ר החברה בספטמבר 2015. כשמונה לתפקיד אמר גנץ כי "מדובר בתחום מרתק ועל כן בחרתי להצטרף למימד החמישי ולהוביל את הדירקטוריון שלה". בפברואר 2016 הצטרף לחברה בן-ברק, המשנה לשעבר לראש המוסד שהיה גם מועמד לתפקיד ראש המוסד, כנשיא.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
גנץ לא מתאים לשום תפקיד ביצועי
לכו תבדקו אחורה את הישגיו בצבא : כל החלטותיו חיוורות,ללא טיפת אומץ, ללא טיפת תעוזה. אין לי מושג איך הוא מעז להציג עצמו לתפקיד כל כך בכיר, לעשות שמות במפלגות המרכז ולחרב את מה שנשאר. בוגי - לעומתו - הוא בדיוק ההיפך הגמור : מעז, אמיץ, החלטתי אבל שיהיה ברור, בוגי ימני וגנץ שמאלי. איך זה יעבוד ?
עמיר  |  28.12.18
17.
רא"ל (מיל.) בני גנץ
גילוי נאות: אני גמלאי צה"ל. בני גנץ יהיה חקוק לדראון עולם כרמטכ"ל שחתום על הסכם ניתוק גמלאי הקבע ממשרתי הקבע הפעילים, ושיוכם של גמלאי הקבע להסכם עופר עייני של גמלאי פקידות ההסתדרות והמגזר הציבורי. בכך הופרה הברית החוקית (פקודות מטכ"ל) וההיסטורית (דוד בן גוריון) בין משרתי צה"ל ובין גמלאי צה"ל. את הפירות הבאושים של אותו הסכם ביזיוני אנו רואים כיום ברמות המוטיבציה האפסיות של הדור הצעיר לשרת בצה"ל ולהתחייב לשרות ארוך. את בני גנץ כרמטכ"ל וכאיש ציבור יש למחוק מעל במת ההיסטוריה. ונראה את כלכליסט מפרסמים את התגובה הזאת כלשונה..... שבת שלום
יוסי מ-חיפה  |  28.12.18
לכל התגובות