אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הופקדה להתנגדויות - שכונה עם 1,755 דירות במרכז הוד השרון צילום: נמרוד גליקמן

פרסום ראשון

הופקדה להתנגדויות - שכונה עם 1,755 דירות במרכז הוד השרון

השכונה תמוקם בין שכונת מגדיאל לדרך רמתיים, בשטח של כ-265 דונם. התוכנית כוללת שתי שדרות מרכזיות, לאורכן מתוכננת בנייה מרקמית ומגדלים, שישלבו מגורים, מסחר, משרדים ומוסדרות ציבור. בנוסף היא תגדיר שטחים פתוחים במרכז העיר בסדר גודל של כ- 100 דונם, שישמשו כפארק עירוני לפנאי ונופש

30.12.2018, 16:33 | בילי פרנקל
הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה מרכז פרסמה להפקדה תוכנית של רשות מקרקעי ישראל (רמ"י), להקמת שכונת מגורים חדשה במרכז הוד השרון, הכוללת 1,755 דירות. כעת יש לציבור 60 יום להגיש התנגדויות לתוכנית.

קראו עוד בכלכליסט

השכונה תמוקם בין שכונת מגדיאל לדרך רמתיים, בשטח של כ-265 דונם. התוכנית כוללת שתי שדרות מרכזיות, לאורכן מתוכננת בנייה מרקמית ומגדלים, שישלבו מגורים, מסחר, משרדים ומוסדרות ציבור. בנוסף היא תגדיר שטחים פתוחים במרכז העיר בסדר גודל של כ- 100 דונם, שישמשו כפארק עירוני לפנאי ונופש.

הוד השרון (ארכיון), צילום: עמית שעל הוד השרון (ארכיון) | צילום: עמית שעל הוד השרון (ארכיון), צילום: עמית שעל

הפארק יכלול שדרה מרכזית מצפון לדרום, שמצידה המזרחי מבני מגורים משולבים במסחר ומבני ציבור ובצידה המערבי חורשת האקליפטוסים לשימור, ואזור פנאי ונופש העירוניים. בקצה הצפוני של השדרה ממוקם מבנה מגורים קשתי ( crescent) משולב במסחר. בניצב לשדרה זו מתוכננת שדרה נוספת, בתוכנית משלימה על ידי העירייה, שתתחיל בגן הזיכרון בדרך רמתיים ובהמשכה הכיכר העירונית ומוסדות הציבור.

התוכנית מבוססת על הצעת תכנון של משרד ברוך ברוך - יוסף סלמון אדריכלים ומתכנני ערים, שזכתה בתחרות שיזמה עיריית הוד השרון לתכנון מרכז העיר. ברמ"י מציינים כי תכנית מיישמת את מדיניות התכנון שנקבעה בתוכנית המתאר לעיר, בין השאר באופן שנועד לחבר בין המושבים הוותיקים הכלולים בשטחה המוניציפאלי.

מנהל רשות מקרקעי ישראל עדיאל שמרון, מסר כי "רמ"י פועלת באופן אינטנסיבי לתכנן ולשווק יותר ויותר יחידות דיור על מנת לספקי את צרכי שוק הדיור. התוכנית בהוד השרון מהווה נדבך נוסף בתוספת יחידות דיור בלב אזורי הביקוש".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות