אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
מס הקנייה עולה - מכוניות חדשות יתייקרו באלפי שקלים צילום: יאיר שגיא

מס הקנייה עולה - מכוניות חדשות יתייקרו באלפי שקלים

הסיבה: עדכון הנוסחה המשמשת לחישוב ההנחה שניתנת במס הקנייה, בהתאם לדרגת הזיהום של כלי הרכב; השינוי צפוי להיכנס לתוקף באפריל

30.12.2018, 21:22 | תומר הדר

מס הקנייה שיוטל בקרוב על מכוניות חדשות צפוי לעלות באופן ניכר - כך עולה מטיוטת חישוב מס הקנייה על מכוניות חדשות, שהפיצו הערב משרדי התחבורה והגנת הסביבה ורשות המסים בקרב יבואני הרכב. המשמעות: דגמים רבים צפויים להתייקר באלפי שקלים.

קראו עוד בכלכליסט

על מכוניות חדשות המשווקות בישראל מוטל מס קנייה בגובה 83%. ממס קנייה זה מנוכים סכומים המגיעים עד 16.5 אלף שקל שנקבעים בהתאם לחמישה מזהמים שהרכב פולט. אופן חישוב המזהמים משתנה מדי כמה שנים - והעדכון האחרון נכנס כעת לתוקף. על פי המתווה המסתמן, ב-1 בינואר אמורה להתפרסם הנוסחה החדשה, ובתחילת אפריל אמור השינוי להיכנס לתוקף, כדי לאפשר ליבואני הרכב להיערך מבעוד מועד מבחינת מלאי רכבים.

ממתווה המס החדש עולה כי ברוב הפרמטרים המשמשים לחישוב שיעור פליטת המזהמים חלו שינויים מרחיקי לכת. המשמעות: גובה הטבות המס על דגמי מכוניות רבים צפוי לרדת באופן משמעותי. כך למשל, ערך פליטת ה-CO2 לצורך חישוב מס שעמד עד כה על 119 יחידות עלה ל-121. 

בנוסף, בעוד שבעבר פליטת הפחמימנים לצורך חישוב מס שהותרה עד כה היתה 23,023 יחידות - כעת עולה הגבול ל 27,708 יחידות.

את השינויים מרחיקי הלכת בשיטת חישוב המס מסבירה רשות המיסים בכניסתו לתוקף של תקן ה-WLTP המטיל מגבלות מחמירות על פליטת מזהמים של רכבים.

עוד קובעת רשות המסים כי רכבים שייובאו לישראל בקרוב, בהתבסס על שיטת חישוב המזהמים הישנה, יצטרכו לשאת ב "קנס" בגובה 45 נקודות זיכוי.

כפי שנחשף לראשונה ב"כלכליסט", כבר לפני כמה שבועות נשמעו הערכות לפיהן כמה דגמי מכוניות עתידים להתייקר, אך כעת לנוכח פרסום הנוסחה החדשה מעריכים גורמים בענף הרכב כי שיעורי ההתייקרות עשויים להיות חדים מהצפוי.

בין היתר, דגמי מכוניות קוריאניות הנחשבים לעתירי פליטות CO2 עתידים להיפגע, כמו גם דגמי דיזל רבים.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות

62 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה