אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ועידת התחזיות

איילת שקד: "מעריכה שנתניהו ייבחר לראשות הממשלה ושזו תהיה הקדנציה האחרונה שלו"

שרת המשפטים התייחסה לראשונה מאז ההכרזה על הפיצול בבית היהודי להקמת הימין החדש עם בנט בוועידת התחזיות של כלכליסט: "אנחנו שואפים למספר דו ספרתי של מנדטים"; לגבי הפסיקה שעוררה סערה על אשה שבגדה ונושלה מביתה: "סומכת על העליון שלא ירמוס זכויות מיעוט"

31.12.2018, 10:39 | נעמי צורף

"פרסום החלטת היועמ"ש בתיקי נתניהו חודשיים לפני הבחירות זה מעשה שלא נכון לעשותו", אמרה שרת המשפטים איילת שקד היום (ב') בשיחה עם ראש מערכת החדשות של "כלכליסט" גלית אלטשטיין, שהתקיימה במסגרת ועידת התחזיות של "כלכליסט".

""לדעתי אם ההחלטה תתקבל ותתפרסם בחודש הקרוב זה סביר, אבל לאחר מכן זה סמוך מידי לבחירות ולא הוגן ויכול להשפיע משמעותית על מהלך הבחירות. כמובן שבסוף מנדלבליט (היועמ"ש, נ"צ) יעשה מה שהוא חושב, לי כשרת המשפטים אין מעורבות בדבר הזה, אין לי מושג האם יפרסם ומתי".

קראו עוד בכלכליסט

"אני מעריכה שנתניהו ייבחר לראשות הממשלה בבחירות הקרובות ושזו תהיה הקדנציה האחרונה שלו, אמרה שקד."הוא כבר לא צעיר ואנחנו לא יודעים מה יהיה עם החקירות", אמרה שקד. שקד סירבה להצהיר על פרישה מיידית במידה שיוגש כתב אישום נגד ראש הממשלה. "אני מקווה שהתיקים ייסגרו ולא נצטרך להידרש לשאלות כאלה ושראש הממשלה יסיים את הקדנציה, אבל אין לדעת. דעתי הייתה ונשארה שעד ההחלטה הסופית של היועמ"ש אחרי שימוע לא צריך לעשות שום דבר, אם אחרי השימווע יוחלט להגיש כתב אישום אז נשב ונראה. נלמד את האישומים ונחליט מה לעשות. לפי החוק, ראש הממשלה יכול להישאר עד פסק דין חלוט".

איילת שקד, שרת המשפטים, בוועידת התחזיות, צילום: עמית שעל איילת שקד, שרת המשפטים, בוועידת התחזיות | צילום: עמית שעל איילת שקד, שרת המשפטים, בוועידת התחזיות, צילום: עמית שעל

שקד התייחסה להקמת מפלגת "הימין החדש" בה תכהן כיו"רית משותפת לצידו של נפתלי בנט. "אנחנו שואפים למספר דו ספרתי של מנדטים. לא ציפינו לקבל 20 מנדטים כבר בסקר הראשון. שלושה חודשים לפני הבחירות הסקרים לא רלוונטים. האופי שלנו הוא ברור ימין מדיני וכלכלי עם שילוב של דתיים וחילוניים. דבר חשוב נוסף הוא שבנט ואני הגענו מהעולם העסקי, לא צמחנו רק בשדרה הפוליטית ויש לנו ניסיון גם בחיים שמחוץ לפוליטיקה".

"בנט ואני יו"רים משותפים שלוקחים החלטות יחד. אנחנו לא חפצים באותם תיקים, ככה שזה לא באמת משנה". שקד התייחסה לשאיפותיה האישיות לממשלה הבאה והצהירה כי היא רוצה להמשיך לכהן כשרת משפטים, "אני רוצה להישאר במשרד המשפטים ומקווה להמשיך גם בקדנציה הבאה להילחם באינפלציה הרגולטורית שמביאה לנזקים משמעותיים לכלכלת מדינת ישראל".

שקד נשאלה הם תיקים אחרים יכולים לעניין אותה כמי שרואה את עצמה כסוללת את דרכה אל ראשות הממשלה. "משרד האוצר תמיד עניין אותי, אני מניחה שאם כחלון יהיה שותף בממשלה הבאה הוא יבקש להישאר במשרד האוצר. אבל זה ללא ספק אחד מהמשרדים המרתקים והחשוב שבהם".

שקד התייחסה לפסיקת בית המשפט העליון על אישה שבגדה בבעלה ולכן נושלה מהחלק המשותף של בני הזוג בבית, שעוררה סערה ציבורית רחבה בחודשים האחרונים. "אני ממליצה לכולם לקרוא את פסק הדין. העליון לא התייחס לבגידה אלא לשאלה המשפטית האם בית הדין חרג מסמכותו או לא. בית המשפט העליון פסק שבית הדין לא חרג מסמכותו ועל כן אין לו עילת התערבות".

בנוגע לשאלה בדבר חשש שדמוקרטיה של הרוב, הנתמכת על ידי שקד, תרמוס זכויות אדם של מיעוטים וגם של נשים אמרה שקד כי:  "אני סומכת על בית המשפט העליון ועל הכנסת שלא ירמסו זכויות מיעוט ולא ירמסו זכויות נשים. בקדנציה האחרונה שלי זכויות נשים רק קודמו בצורת מינויים של שופטת חרדית, שופטת אתיופית, קאדית ערביה ראשונה לבתי הדין השעריים ועוד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות