אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
המיליארדר אהרון פרנקל הוא המשקיע החדש באירונאוטיקס - רכש 13% בחברה

המיליארדר אהרון פרנקל הוא המשקיע החדש באירונאוטיקס - רכש 13% בחברה

פרנקל רכש מהפניקס מניות אירונאוטיקס בסכום של 25 מיליון שקל והשלים רכישות נוספות בשוק - השקיע בסך הכול 56 מיליון שקל; הרכישות בוצעו באמצעות חברה רשומה בפנמה שבבעלות פרנקל

31.12.2018, 11:51 | חזי שטרנליכט

משקיע חדש באירונאוטיקס: איש העסקים אהרון פרנקל רכש כ-10% מיצרנית המטוסים ללא טייס ביום חמישי האחרון - פרנקל רכש את המניות מחברת הפניקס לפי שווי של 8.5 שלקים למניה בעסקה של 25 מיליון שקל.  

קראו עוד בכלכליסט

כמו כן ביצע פרנקל רכישה נוספת של עוד מניות בשערים שונים באותו היום והגיע לשיעור החזקה של כ-9.99% מהון המניות של החברה. בסה"כ רכש פרנקל מניות של אירונאוטיקס ב-41 מיליון שקל. המניות שרכש, נרכשו על ידי חברה שמאוגדת בפנמה, בשם ERJ 145 NUA INC.

 

עתה מתברר שאת

מוסף כלכליסט - יוני, 2015 אהרון פרנקל - שרכש את אירונאוטיקס: הנה הפרופיל המלא של איש הסתרים מעטים יודעים שמאחוריה עומד אהרון פרנקל, איש עסקים בינלאומי עתיר קשרים שמקפיד על חשאיות גמורה. מוסף כלכליסט מספק הצצת עומק לרשת העסקית האדירה שבנה מי שהיה נער פלא חרדי, עזב לחו"ל אחרי שמפעל החלבה שלו קרס, והפך לסוחר מטוסים מהגדולים בעולם, סוכן־על של התעשייה האווירית, מתווך בעסקאות שנויות במחלוקת, טייקון נשק ונדל"ן שחי חיי פאר במונקו, ותמיד תמיד חבר ותורם גדול של שמעון פרס שי אספריל, 49 תגובותלכתבה המלאה

מול ביצע פרנקל רכישה נוספת, של 3.3% מהון המניות של החברה בסכום כספי כולל של כ-15.2 מיליון שקל - כך שעתה הוא מחזיק בנתח של 13.32% מאירונאוטיקס. הרכישה של פרנקל אתמול בוצעה בשער של 8.41 שקלים למניה - מניית אירונאוטיקס זינקה אתמול בשיעור חריג של 25.4% ובמחזור גבוה של 16.9 מיליון שקל. לאחר שצהריים למדו המשקיעים על עסקאות בעלי העניין שבוצעו ביום חמישי האחרון.

 

השם הסתום עורר אתמול גל הערכות לפיהן מאחורי אותה חברה שהפכה לבעלת עניין באירונאוטיקס עומדת יצרנית מטוסים מברזיל בשם אמברר. אך כעת מתבררת זהותו של פרנקל, מולטי מיליארדר העומד בראש קבוצה שפועלת במגוון תחום ובהם גם תחום התעופה והחלל.

לפי גורמים בשוק, לפרנקל היתה כוונה פיננסית בעיקר ברכישת האחזקות באירונאוטיקס. כלומר, הוא ניצל את מה שהוא מאמין כהזדמנות שנוצרה בחברה, בעקבות הירידה החדה בשווי השוק שלה, בכ-60% מאז ההנפקה, עד לפתיחת המסחר ביום ראשון.

אירונאוטיקס אירונאוטיקס אירונאוטיקס

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות