אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
הסיידופים מעבירים מיד ליד את השליטה בשיכון ובינוי צילום: אוראל כהן

הסיידופים מעבירים מיד ליד את השליטה בשיכון ובינוי

המהלך, שבמסגרתו יעביר נתי סיידוף לאחיו עופר את אחזקתו (47.7%) בחברת הנדל"ן, נועד ככל הנראה לצורכי מסוי. ההסכם מעגן את המשך זכויותיו של נתי בניהול החברה

02.01.2019, 08:13 | גולן חזני

מניות השליטה בשיכון ובינוי (47.7%) עשויות לעבור מידי נתי סיידוף לידי אחיו עופר סיידוף, בעסקה שתיעשה ככל הנראה לצורכי מס. עופר סיידוף מתגורר בתאילנד, והוא מוגדר שותף של אחיו לעסקים. 

קראו עוד בכלכליסט

על פי דיווח של שיכון ובינוי אתמול, העניקה חברת Capital Foresight Israel Investments (קפיטל פורסייט), שבבעלות נתי סיידוף, לחברת O S Israel Investment, שבבעלות עופר, אופציה לרכוש ממנה 90%–100% מהמניות שהיא מחזיקה. רכישת מלוא 48% תיעשה תמורת 301.2 מיליון דולר. האופציה תקפה לשנה, אך היא מותנית בכך שעופר יעביר לנתי עד 7 בינואר 10% מהסכום — 30 מיליון דולר. זכויות הניהול של שיכון ובינוי ישארו בידי נתי סיידוף, ונראה כי לעופר סיידוף לא תהיה נגיעה כלשהי בניהול החברה.

התנאים המתלים לעסקה כוללים ייפויי כוח בלתי ניתנים לביטול של עופר, שיסמיכו את נתי להמשיך לשלוט בפועל בחברת הנדל"ן. ייפויי כוח אלה יסמיכו את נתי להפעיל שיקול דעת בכל הנוגע למניות הנרכשות, לרבות בהצבעת בעלי המניות, בהחלטות דירקטוריון החברה, בהחלטות ניהוליות, במינוי דירקטורים ועוד.

 , צילומים: פייסבוק, אוראל כהן צילומים: פייסבוק, אוראל כהן  , צילומים: פייסבוק, אוראל כהן

נתי סיידוף רכש את אחזקתו בשיכון ובינוי באוגוסט האחרון משרי אריסון תמורת 300 מיליון דולר במזומן. העסקה בוצעה לאחר שסיידוף התמודד על רכישת אפריקה ישראל מול מחזיקי האג"ח של החברה, אך אלה העדיפו למכור אותה למוטי בן־משה.

שיכון ובינוי מנהלת בימים אלה מו"מ למכירת אחזקותיה באיי.די.או גרופ לקרן אפולו, לאחים דיין ולקרן Go Capital. אחזקתה היחידה של החברה, הנסחרת בת"א, היא חברת איי.די.או פרופרטיז, הנסחרת בגרמניה ועוסקת בנדל"ן מניב בברלין. "כלכליסט" חשף ב־20 בדצמבר כי העסקה היא בפרמיה על מחיר השוק.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות