אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
בעל השליטה בברוקלנד בועז גלעד התפטר מתפקיד יו"ר ונשיא החברה

בעל השליטה בברוקלנד בועז גלעד התפטר מתפקיד יו"ר ונשיא החברה

הבעלים של חברת הנדל"ן הכושלת מברוקלין, שחייבת למחזיקי האג"ח בארץ כ-150 מיליון שקל, הודיע על התפטרותו כמה ימים לאחר שמחזיקי האג"ח השתלטו על החברה תוך מינוי גורם שמשמש כמנהל מיוחד מטעמם

07.01.2019, 12:26 | חזי שטרנליכט

בועז גלעד, הבעלים של ברוקלנד, חברת הנדל"ן הכושלת מברוקלין שחייבת למחזיקי האג"ח בארץ כ-150 מיליון שקל מודיע היום (ב') על התפטרותו מתפקיד יו"ר ונשיא החברה. הצעד מגיע ימים לא רבים לאחר שמחזיקי האג"ח השתלטו למעשה על החברה תוך מינוי גורם שמשמש כמנהל מיוחד מטעמם.

קראו עוד בכלכליסט

דקות ספורות לאחר הודעתו של גלעד על התפטרותו נרשמה גם הודעתה של סמנכ"לית הכספים נועה מתתיהו פורן, על התפטרותה, בשל מה שהוגדר כ"אירועים האחרונים ולרבות התפטרותו של בועז גלעד מתפקידיו".

גלעד נימק את ההתפטרות שלו בשל פעילותם של מחזיקי אגרות החוב, שלטענתו "אין מאחוריה כוונה להבריא את החברה". בין הנימוקים שלו פירט את מה שראה כי "דרישתם של מחזיקי אגרות החוב למנות מנהל מטעמם בתוך מספר שעות", כסיבה לצעד. גלעד הוסיף וטען כי דרישה זו הגיעה בלי שניתנה לטענתו ההזדמנות "להבין כיצד ניתן לעבוד ביחד והאם יש יכולת ליצור תכנית פעולה משותפת".

בועז גלעד בועז גלעד בועז גלעד

עוד טען גלעד בהתפטרות כי לא התייעצו עמו ולא יידעו אותו, וכי מחזיקי אגרות החוב התנהלו באופן אגריסיבי והובילו בכך "לנזקים כבדים". טרם הודעות ההתפטרות של גלעד ומתתיהו פורן עמדה התשואה של אגרות החוב על 173% לאג"ח ב', ומעל ל-1000% לאג"ח א'. אגרות החוב צללו לאחר שבנובמבר האחרון הודיעה ברוקלנד למוסדיים כי לא תוכל לעמוד בפירעון החובות שלה במתכונתם הנוכחית.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות