אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קנון מוכרת 12% ממניות קורוס לבעלת השליטה הסינית ב-227 מיליון דולר צילום: בלומברג

קנון מוכרת 12% ממניות קורוס לבעלת השליטה הסינית ב-227 מיליון דולר

בחודש ינואר 2018 מכרה קנון לקבוצת Baoneng מסין 51% ממניות קורוס תמורת מיליארד דולר ונותרה עם 24% בחברה - לאחר העסקה תישאר קנון עם נתח של 12%, באוננג תחזיק ב-63%

08.01.2019, 13:43 | מיקי גרינפלד

עסקת ענק לקנון שבבעלת עידן עופר: החברה מדווחת היום (ג') לבורסה כי היא מוכרת מחצית מההחזקה שלה במיזם המכוניות קורוס, נתח של 12%, לבעלת השליטה באנונג (Baoneng) תמורת 227 מיליון דולר. לאחר העסקה תישאר קנון עם החזקה של 12% בקורוס.  

קראו עוד בכלכליסט

בדיוק לפני שנה, בחודש ינואר 2018, רכשה חברה מקבוצת באוננג 51% ממניות קורוס, חציין מידי קנון וחציין מדי השותפה במיזם צ'רי הסינית (תאגיד באוננג שייך ליאו ז'נואה (Yao Zhenhua), אחד מעשירי סין) - בעסקה זו עמדה התמורה על מיליארד דולר. העסקה הנוכחית נעשתה לפי שווי זהה לעסקה הראשונה.

במסגרת העסקה הראשונה ניתנה לקנון אופציית מכר (פוט) למכירת ייתרת מניותיה לבאונג ב-650 מיליון דולר אך בדיווח היום מבהירה קנון שהעסקה הנוכחית לא נעשתה במסגרת מימוש האופציה. קנון מציינת עוד שבכוונתה לבחון את ההיבטים השונים של האופציה על 12% הנותרים שבידיה וכן כי תבחן בהמשך מכירת המניות גם שלא במסגרת מימוש האופציה, לבאוננג או לחברה אחרת.

העסקה הנוכחית נדרשת לאישור גורם שלישי (זהותו לא פורסמה) וכן לשורה של תנאים מתלים כולל אישורים רגולטוריים. עם השלמת העסקה תחזיק באוננג ב-63% וצ'רי הסינית תחזיק ב-25% לצד 12% כאמור של קנון. 

החברה לישראל השקיעה בקורוס 620 מיליון דולר לפני שפוצלה לשתי חברות. קנון, החברה שפוצלה מהחברה לישראל והחזיקה בקורוס, השקיעה 250 מיליון דולר נוספים, כך שמדובר בהשקעה כוללת של 870 מיליון דולר לאורך השנים.

עידן עופר , צילומים: בלומברג עידן עופר | צילומים: בלומברג עידן עופר , צילומים: בלומברג

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות