אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
דיווח: אפל קיצצה ב-10% את הזמנת האייפונים לרבעון הנוכחי

דיווח: אפל קיצצה ב-10% את הזמנת האייפונים לרבעון הנוכחי

לפי מקורות הניקיי היפני, בסוף דצמבר ביקשה אפל מספקים לייצר פחות מדגמי האייפון החדשים - XS, XS Maxו-XR; מדובר בפעם השנייה בחודשים האחרונים בה קיצצה החברה את הזמנות ייצור מכשיריה

09.01.2019, 08:51 | עומר כביר
אפל קיצצה את הזמנות האייפונים שלה לרבעון הראשון של 2019 ב-10% - כך מדווח העיתון היפני ניקיי. מדובר בעדות נוספת לכך שהחולשה בשוק הסמארטפונים והירידה הצפויה בהכנסות אפל אינם קשיים נקודתיים.

קראו עוד בכלכליסט

בשבוע שעבר פרסמה אפל הודעה חריגה, שבה עדכנה כלפי מטה את תחזית ההכנסות לרבעון דצמבר 2018 – 84 מיליארד דולר בלבד במקום בין 89 מיליארד ל-93 מיליארד דולר. זאת, בין השאר, בעקבות מכירות נמוכות מהצפוי של דגמי האייפון החדשים. השבוע נאלצה סמסונג לפרסם הודעה דומה, על רקע האטה רחבה בשוק הסמארטפונים.

אייפון XS Max, צילום: אוראל כהן אייפון XS Max | צילום: אוראל כהן אייפון XS Max, צילום: אוראל כהן

הדיווח העדכני של הניקיי מאשש הערכות שהקשיים בשוק יימשכו אל תוך הרבעון הראשון של השנה החדשה לכל הפחות. לדברי מקורות, בסוף דצמבר ביקשה אפל מספקים לייצר פחות מדגמי האייפון החדשים (XS, XS Maxו-XR) לרבעון הראשון. היתה זו הפעם השנייה בחודשים שהחברה קיצצה את היקף ההזמנות של מכשיר הדגל שלה.

לפי הערכות, היקף הייצור הכולל של אייפונים, לדגמים ישנים וחדשים גם יחד, ינוע בין 40 מיליון ל-43 מיליון יחידות, בניגוד להיקף של בין 47 מיליון ל-48 מיליון. בהשוואה לרבעון הראשון של 2018, ההערכות החדשות מייצגות ירידה של יותר מ-20% במספר המכשירים שיימכרו.

אפל סירבה להגיב לדיווח.
שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות