אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
תביעה של 25 מיליון דולר נגד נטפליקס: הסרט החדש של "מראה שחורה" - מועתק צילום: מסך: נטפליקס

תביעה של 25 מיליון דולר נגד נטפליקס: הסרט החדש של "מראה שחורה" - מועתק

ההוצאה לאור של סדרת ספרי הילדים Choose Your Own Adventure תובעת את נטפליקס בטענה שהסרט באנדרסנאץ' מהווה שימוש לרעה בשם המותג שלה והפרת זכויות יוצרים

13.01.2019, 17:46 | שירות כלכליסט

Chooseco, ההוצאה לאור שעומדת מאחורי סדרת ספרי הילדים Choose Your Own Adventure, תובעת את נטפליקס בעקבות הסרט באנדרסנאץ' מסדרת "מראה שחורה" (Black Mirror: Bandersnatch) שהוציאה לאחרונה.

Chooseco דורשת פיצוי של לפחות 25 מיליון דולר בטענה לתחרות לא הוגנת ושימוש לרעה בשם המותג, בנוסף לטענתה להפרת זכויות יוצרים.

בתביעה שהוגשה שלשום (ו') בבית המשפט המחוזי של וורמונט, טוענת Chooseco שנטפליקס הפרה את זכויות היוצרים של סדרת ספרי הילדים, וקישרה אותה לסרט המטריד שמאפיל כעת על הזכרונות הנעימים של קוראיה. הסרט "באנדרסנאץ'", הוא התוספת האחרונה לסדרת "מראה שחורה" של צ'רלי ברוקר, המתמקדת בצורה האפלה והמעוותת בה הטכנולוגיה משפיעה על החברה האנושית.

הסרט בנדרסנאץ הסרט בנדרסנאץ' מסדרת "מראה שחורה" | צילום: מסך: נטפליקס הסרט בנדרסנאץ

הסרט מתמקד במתכנת מחשבים צעיר בשם סטפן, שיוצר משחק שמבוסס על ספר מילדותו. במקרה בודד בסרט הוא מתאר את הספר כאחד מסדרת Choose Your Own Adventure, למרות שנטפליקס לא שיווקה כך את הסרט.

כמו סדרת ספרי Chooseco שהייתה פופולרית בשנות ה-80 וה-90, באנדרסנאץ' הוא סרט אינטראקטיבי. לצופים יש את היכולת לבחור נתיבים שונים במהלך הפרק, ולדברי נטפליקס יש חמש סיומות אפשריות, ויותר מטריליון נרטיבים אפשריים. כמו פרקים אחרים בסדרת "מראה שחורה", הוא גם מציג אלימות קיצונית ושימוש בסמים.

הוכחת סבירות גבוהה לבלבול בין שתי יצירות שונות היא המפתח להוכחת הפרת זכויות יוצרים.

אחד ממייסדי Chooseco, שאנון גיליגן, אמר ביום שישי כי באנדרסנאץ' הביא לבלבול שהגיע גם לפתחה של הוצאת הספרים שלו. "קיבלנו מספר חסר תקדים של פניות מאנשים שהאמינו שאנחנו קשורים איכשהו ליצירת הסרט, כולל הורים שחששו ששילבנו את המותג שלנו עם תוכן שפוגע בהם. השימוש בסדרת הספרים שלנו, לצד תוכן כה אלים וגרפי, עלול לגרום לנו נזק ממשי, להשפיע על מכירות הספרים שלנו ועל יכולתנו לעבוד עם שותפים בעתיד".

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות