אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
קרן "סטף לחינוך ליצירה ויזמות לתעשייה" הגישה בקשה לפירוק צילום: אוראל כהן

פרסום ראשון

קרן "סטף לחינוך ליצירה ויזמות לתעשייה" הגישה בקשה לפירוק

המטרה: למנות מפרק שיפעל להבראתה - בדרך של קבלת חברי עמותה חדשים. הבקשה הוגשה 4 ימים לאחר שהתעשיין סטף ורטהיימר פנה לבית המשפט בבקשה למנות לקרן מנהל מיוחד

14.01.2019, 17:18 | ליטל דוברוביצקי

קרן "סטף לחינוך ליצירה ויזמות לתעשייה", שנכסיה מוערכים ב-800 מיליון שקל, הגישה היום (ב') לבית המשפט המחוזי בתל אביב בקשה לפירוק העמותה ולמינוי מפרק לשם הבראתה.

קראו עוד בכלכליסט

סטף ורטהיימר, צילום: אביגיל עוזי סטף ורטהיימר | צילום: אביגיל עוזי סטף ורטהיימר, צילום: אביגיל עוזי

הבקשה הוגשה ארבעה ימים לאחר שהתעשיין סטף ורטהיימר (92), מייסד חברת ישקר וזוכה פרס ישראל, פנה לבית המשפט בבקשה למנות מנהל מיוחד לקרן, ולאחר שאתמול קבע בית המשפט כי לא ניתן לעתור באותה תובענה לסעד של מינוי בעל תפקיד ולחילופין פירוק.

לפיכך הגישה העמותה בקשה למנות לה מפרק, וביקשה למחוק את בקשתה למנות מנהל מיוחד. במסגרת בקשת הפירוק, שהוגשה בתמיכת סטף ורטהיימר, נטען כי "בענייננו מדובר בעמותה שניתן להבריאה. כל שנדרש לשם כך הוא לקבל חברים חדשים לעמותה, ובדרך זו יוסר השיתוק בו מצויה העמותה. בית המשפט מתבקש להורות למפרק לפעול להבראת העמותה בדרך של קבלת חברי עמותה".

עוד נטען בבקשת הפירוק, שהוגשה על ידי ד"ר דורי קלגסבלד ועו"ד אופיר כץ, כי "סטף ורטהיימר ייסד את העמותה על מנת להמשיך את מפעל חייו - פיתוח התעשייה, היצירה, היזמות, החינוך והדו-קיום בישראל בכלל, ובנגב ובגליל בפרט. העמותה נקלעה למבוי סתום. היא אינה מממשת את מטרותיה ולא ניתן לקבל חברים חדשים או למנות חברי ועד חדשים. כך, מאות מיליוני שקלים המיועדים למטרות חשובות אינם מגיעים ליעדם".

ורטהיימר טוען כי לא מאפשרים לו למנות חברי עמותה חדשים: לא מבני משפחתו, ולא את זהבית כהן, מנכ"ל אייפקס ישראל, או את קובי הבר, לשעבר הממונה על התקציבים באוצר, או אחרים. העמותה נושאת את שמו לאחר שהעביר בסמוך להקמתה, בשנת 2010, סכום עתק של כ-200 מיליון דולר.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות