אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.
800 אלף עובדי ממשל לא קיבלו שכר, המלווים הקטנים ובתי המשכון חוגגים צילום: בלומברג

800 אלף עובדי ממשל לא קיבלו שכר, המלווים הקטנים ובתי המשכון חוגגים

כמעט מחצית מהמשפחות האמריקאיות לא יכולות לממן הוצאה בלתי צפויה של 400 דולר, מבלי לקחת הלוואה או למכור דבר מה; בעקבות ההשבתה, רבים פונים לחברות מימון כדי לקבל הלוואות גישור

21.01.2019, 22:08 | שירות כלכליסט
השבתת הממשל הפדרלי הארוכה בהיסטוריה, שהחלה ב־22 בדצמבר, היא שעתם היפה של המלווים הקטנים וחנויות המשכון. על כך מדווח ה"פייננשל טיימס".

קראו עוד בכלכליסט

כ־800 אלף עובדי ממשל ועובדי קבלן לא קיבלו שכר בשל ההשבתה, וכתוצאה הם פונים לחברות מימון כדי לקבל הלוואות גישור. העלייה בביקושים הקפיצה בעשרות אחוזים את מניות החברות הללו בחודש האחרון. כך למשל, מניית חברת ההלוואות קצרות המועד וורלד אקספטנס, שבסיסה בדרום קרוליינה, זינקה ב־22% מאז נכנסה לתוקפה ההשבתה. EZ קורפ, מפעילת בתי משכון שבסיסה באוסטין, טקסס, עלתה ב־20% בתקופה זו.

משרד של חברת הלוואות בוירג משרד של חברת הלוואות בוירג'יניה, ארה"ב | צילום: בלומברג משרד של חברת הלוואות בוירג

"הרבה אנשים משתמשים בחסכונות שלהם ומחפשים נזילות לטווח קצר כדי לעמוד בתשלומי משכנתאות או לצרכים אחרים", הסביר מיילק אנדרהיל, סמנכ"ל השקעות ראשי בקפיטל אינוביישנז, חברת השקעות במילוווקי. וורלד אקספטנס, שמתמחה בהלוואות לטווחים של עד שלוש שנים, מציעה לעובדי ממשל שכבר נטלו אצלה הלוואות, לדחות החזרים מבלי לשלם קנס. לקוחות חדשים יקבלו הלוואה לעשרה חודשים בסכום של עד 1,250 דולר, ללא ריביות.

על פי מחקר שערך פורטל המשרות CareerBuilder ב־2017, כ־78% מהעובדים האמריקאים חיים ממשכורת אחת לשנייה. סקר שערך באותה שנה הבנק הפדרלי המרכזי גילה כי כמעט מחצית מהמשפחות האמריקאיות לא יוכלו לממן הוצאה בלתי צפויה של 400 דולר, מבלי לקחת הלוואה או למכור דבר מה.

סקוט אסטרדה, בכיר במרכז להלוואות אחראיות שבסיסו בוושינגטון, אמר ל"פייננשל טיימס" כי לווים צריכים להיזהר ממוצרים שהם "מלכודות חוב מעצם הווייתם". לדבריו, "מוצרים כאלה עלולים להוביל להשלכות פיננסיות חמורות, כולל קנסות ואפילו פשיטת רגל".

על פי צ'אד פרשאד, מנכ"ל וורלד אקספטנס, החברה רשמה ביקושים ערים להלוואות באופן מיוחד בדרום־מזרח ארה"ב, שם פועלים נמלי תעופה גדולים המעסיקים עובדי ממשל.

שיתוף בטוויטר שיתוף בוואטסאפ שיתוף בפייסבוק שיתוף במייל

תגיות